Archiv obsahuje nabídek

1. komiks světa " YELLOW KID " v balónu

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 23.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543456095  |  Nahlásit závadný obsah

KL  1. komiks světa " YELLOW  KID " v balónu

 

První "pravý", moderní comics se zrodil už v devatenáctém století.
Stalo se tak v neděli 16. února 1896, kdy se v Pulitzerově deníku World objevila přes tři čtvrtě strany kresba od Richarda Fentona Outcalta, nazvaná Velká psí výstava na M'Goonově ulici. Hlavní postavou byl malý uličník v noční košili, na kterou psal Outcault doprovodný text a na níž si tiskař vyzkoušel do té doby problematickou žlutou barvu. Podle ní byl nový hrdina a s ním i seriál pokřtěn jménem Yellow Kid (tedy Žlutý kluk či Žlutásek)  Proti chlapcově podivnému úboru i sadistickému chování protestovaly tisíce puritánských čtenářů, ale na druhou stranu ještě více čtenářů si ho zamilovalo, náklad listu díky seriálu prudce stoupl a malý nezbeda se tak začal na jeho stránkách objevovat pravidelně.
Seriál tvořila řada jednotlivých kreseb většího formátu, bez souvislého děje, které byly otiskovány vždy v nedělních číslech a které volně pojila právě titulní groteskní figura - uličník ve žluté košili po kotníky, s pleší a odstálýma ušima, který nebyl aktérem, ale komentátorem toho, co se kolem něj dělo. 

 

 

Před 150 lety se narodil  Richard Felton Outcault (14 ledna 1863 - 25. září, 1928), který byl tvůrcem seriálu The Yellow Kid  a  je považován za vynálezce moderního komiksu .

 

Přítisk je na známce 642 Čtyřlístek typ III., fl-an

 

Nízký náklad !

 

V bezvadné kvalitě !

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543456095 jako závadnou?
Titulek nabídky: 1. komiks světa " YELLOW KID " v balónu