Archiv obsahuje nabídek

3 x lékařské memoáry

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 27.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6544037753  |  Nahlásit závadný obsah

3 x lékařské memoáry

 

Dramatická medicína : kniha o lékařích, kteří dělali pokusy sami na sobě / Hugo Glaser
180 s. Hrdiny knihy jsou lékaři všech národností, kteří přinášeli oběti vědě. Autor v ní popisuje pokusy, k nimž se rozhodli, aby našli původce těžkých nebo nejtěžších smrtelných infekcí, cholery, moru, malomocenství, aby nalezli cestu k bezbolestné operaci a vyzkoušeli účinek jedů i fyziologické podmínky při výstupech na nejvyšší vrcholy hor. Seznamuje i s pokusy zabývajícími se hladověním, utopením a udušením.

Ze vzpomínek chirurga / Jaroslav Procházka
238 s. Prof. MUDr. Jaroslav Procházka, DrSc., český chirurg, profesor Univerzity Karlovy, byl významnou osobností československé medicíny, oblíbeným učitelem a citlivým lékařem. Žil v do­bě převratných objevů v medicíně a svou prací od 30. let 20. století podstatně přispěl k pokrokům v lékařství. Byl zakladatelem moderní plicní chirurgie již koncem čtyřicátých let 20. století. Později se podílel na počátcích a rozvoji srdeční chirurgie v našem státě i v zahraničí. Byl průkopníkem v tomto oboru i v nesnadných podmínkách poválečných let a věnoval mu veškerý svůj talent a energii až do konce své aktivní činnosti. Patřil k hlavním signatářům »2000 slov«. Byl oblí­beným společníkem a vtipným vypravěčem s hlu­bokým vztahem k umění.
Kniha přináší pohled na Procházkovo dětství a mládí, na začátky a vývoj jeho práce v chirurgii, na závěr aktivního života. Je mozaikou složenou z jeho vlastních rukopisů a ze vzpomínek kolegů a přátel, které dokreslují Procházkovu osobnost a atmosféru na Chirurgické klinice Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Lékař Viktora / Ota Dub
302 s. Lékařem psaný, a proto o dobrou znalost lékařského prostředí i typů opřený román o mladém lékaři v dobách buržoazní republiky. S neúmorným nadšením a obětavostí plní ve venkovské nemocnici své poslání lékařské, organizátorské i kulturní a stačí přitom ještě vědecky pracovat. Předčasná smrt mu sice nedovolí dokončit závažný objev, ale jeho práci se přece jen dostane aspoň posmrtného uznaní.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6544037753 jako závadnou?
Titulek nabídky: 3 x lékařské memoáry