Archiv obsahuje nabídek

925 kytičky náušnice Valentino Moissanite 4 mm

Cena

1 500,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 4x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543962980  |  Nahlásit závadný obsah

Nádherné ručně vyrobené kytičky náušnice ze stříbra 925 (puncováno)

s briliantem Valentino Moissanite o velikosti kamene 2 x 4 mm - celkem 0,44 ct a přírodními nebroušenými černými Moissanity. nádherný třpyt se změnou barev ( černomodré, oranžovočervené a žluté odlesky dle dopadu světla. 

Včetně krabičky a certifikátu.

Zakoupíte pouze u Nás ( Autorské šperky )

Zahájení prodeje za 40% původní ceny....


Drobný černý surový Moissanit: 

Vzorec: SiC 

Vzácný přirozený karbid, tvořící šesterečné tabulkovité krystalky. Vzácně dvojčatí.

Přestože se nejdná o ryzí prvek, bývá moissanit zařazován do skupiny diamant-grafit (čistý uhlík).

Zvláštní znaky: Barvu má zelenou až černou, temně modře prosvítá. Některé moissanity z Jakutska jsou bezbarvé nebo šedé, mnohdy s tmavými inkluzemi magnetitu. Je špatně štěpný, lom má lasturnatý, tvrdost 9,5 a hustotu 3,1 g/cm3. Diamantový lesk může přecházet do kovového. Je pleochroický* - zelenomodrý nebo tmavě indigově modrý, někdy olivově zelený.

Vznik: Moissanit se vyskytuje velmi zřídka, nacházíme jej po dopadu meteoritů nebo ve vyvřelých horninách (jako součást kimberlitu či lamproitu) podobně jako diamant. Vzniká ve svrchní vrstvě pláště. Umělý karbid křemíku se připravuje reakcí uhlíku s křemíkem nebo oxidem křemičitým, případně reakcí oxidu uhelnatého s křemíkem nebo jeho oxidem.

Výskyt: Rusko (Jakutsko), USA (Arizona, Utah, Wyoming), v Čechách na Litoměřicku.

Čerpáno ze zdroje: ( Prof. Jan Petránek )

 

Centrální kameny:

Briliant Valentino Moissanite ( Moissanite - Silikon karbid) je nádherný skoro bezbarvý drahokam s více oslňující jiskrou než jakýkoli jiný oblíbený drahokam na světě. Valentino Moissanite ( Moissanite - Silikon karbid ) tvoří úplně novou vlastní kategorii mezi drahokamy. Má dva a půl krát více ohně než diamant. Moissanite není napodobenina nebo náhražka, ale unikátní drahokam s vynikající brilancí a ohněm, který dodává kvalitu, krásu a hodnotu jako žádný jiný drahý kámen. Ženy na celém světě milují velkolepost a odvážnou záři Valentino Moissanitu ( Moissanite - Silikon karbid ). Tyto ženy jsou odměňovány za své úspěchy klenotem tak vyjímečně krásným, jako jsou ony sami.

Dále jen Moissanite: Vlastnosti a přednosti: Index reflektivity (briliance): 1,76 - 2,69 Moissanite má velkolepý vzhled, více brilance a jiskry než jiné oblíbené drahokamy. Dispresion (rozptyl světla): 0.018 - 0,104 Je optická vlastnost drahokamu rozložit bílé světlo procházející skrz drahokam na nádherné duhové barvy. to je ceněná vlastnost drahokamu. Moissanite má více ohně než jakýkoli oblíbený drahokam a dva a půl krát více ohně než diamant. Tvrdost (Mohsova stupnice): 9 - 9,5 Moissanite je z pravidla stejně tvrdý spíše tvrdší než rubín nebo safír dle použité metody výroby a je těsně za diamantem (10). Díky tvrdosti má velkou odolnost proti poškrábání a poškození. Ruční broušení Každý Moissanitový drahokam je vyrobený podle přesné specifikace a odborně ručně broušený zkušeným brusičem drahokamů. Je broušený podle vysoce kvalitních standardů, moissanitový ojedinělý brus maximalizuje brilance klenotu a vylepšuje jeho vynikající oheň. Certifikát pravosti a životní záruka Každý Moissanite drahokam má záruku na stálost ohně a brilance po celý život vlastníka.

Upozornění pro zákazníky: Vzhledem k tomu, že v roce 2015 a v některých státech v polovině roku 2016 skončila mezinárodní patentová ochrana na výrobu umělých ( syntetických drahokamů Karbidu křemíku pod názvem Moissanite společností Charles a Colvard můžou se určité Moissanity lišit vzhledem k postupu a použitém materiálu k jejich výrobě avšak stále se jedná o silikon karbid neboli karbid křemíku ( carborundum ). Brilance se může pohybovat v rozsahu 1,78 - 2,69 rozptyl světla v rozsahu 0,018 - 0,104 a tvrdost v rozsahu 9 - 9,5 Moh. stupnice. Již od roku 2014 se také začal v Evropě prodávat syntetický drahokam Americkou společností pod názvem Amora ( patentovaný název ) později po skončení patentové ochrany společnosti Charles a Colvard se přidal název Moissanite tedy Amora Moissanite a námi prodávaný syntetický drahokam pod názvem Valentine Moissanite. Avšak stále jde o jeden a týž syntetický materiál který nesmí mít nižší tvrdost než 9 Moh. poté by se jednalo o podvrh či jiný materiál jako je zirkon či sklo. Ať tomuto syntetickému drahokamu říkáme jak chceme ( silikon karbid, karbid křemíku, carborundum, Moissanite, Amora či Valentino ) je pravda že zatím není krásnější a tvrdší uměle vyrobený drahokam. 

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543962980 jako závadnou?
Titulek nabídky: 925 kytičky náušnice Valentino Moissanite 4 mm