Archiv obsahuje nabídek

Andy Warhol - MARILYN MONROE B -Rose

Cena

4 850,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543790821  |  Nahlásit závadný obsah

Kliknutím na obrázek lze obrázek zvětšit.

 

 

 

 

 

Poznámka:
Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Andy Warhol

MARILYN MONROE B - Rose

 

Originální barevná litografie ze série MARILYN MONROE

Original z Museum of Art, Carnegie Institute Pittsburgh 1986 s faksimilií podpisu umělce, číslováno tužkou s razítkem CMOA na zadní straně

 

Rok: 1986

Rozměr grafiky: 60 x 60 cm

 Andy Warhol (1928 Pittsburgh, USA - 1987 New York) byl slovensko-americký umělec, který byl vůdčí postavou vizuálního umění známého jako pop-art . Jeho práce zkoumají vztah mezi uměleckým vyjádřením celebrit, kultury a reklamy, které vzkvétalo od roku 1960. Jeho rodiče pocházeli ze slovenské vesničky Miková. Warholovy umělecké sklony se projevily již v mládí. Andy studoval obor komerční designová tvorba na Carnegie Institute of Technology v Pittsburghu, kde se setkal s takovými osobnostmi, jako byl například Philip Pearlstein. Ukončením studia získal titul bakalář výtvarného umění (Bachelor of Fine Arts). Po absolutoriu se v roce 1949 přestěhoval do New Yorku a začal zde úspěšnou kariéru ilustrátora časopisů a designera reklamních materiálů. Během 60. let se Warhol stal z tvůrce inzerátů jedném z nejproslulejších amerických umělců své doby. Se svými spolupracovníky Warhol definoval základní pojmy této dekády. Začal malovat známé americké produkty, jako např. plechovky Campbellovy polévky. Také se věnoval tvorbě portrétů známých osobností, jakými byli například Marilyn Monroe, Elvis Presley, Muhammad Ali nebo Elizabeth Taylor. V této době Warhol založil umělecké studio „The Factory“ („Továrna“), v němž se obklopil širokou škálou umělců, spisovatelů, hudebníků a undergroundových celebrit. V srpnu 1962 začal Warhol s masovou produkcí sítotisků. Snažil se tak vytvářet umění nejen z masových výrobků, ale i v masovém měřítku. Tím, že v průběhu tvůrčího procesu minimalizoval pohled na věc, rozpoutal uměleckou revoluci − jeho práce se staly velmi rychle nejenom kontroverzní, ale i populární.Warhol zobrazoval různým způsobem dolarové bankovky, celebrity, značkové produkty a obrázky z novinových útržků. Tyto předměty jsou na plátně na první pohled rozpoznatelné a často působí na masy. Andy Warhol má Museum v jeho rodném městě Pittsburghu. Jedná se o největší muzeum ve Spojených státech věnované jedinému umělci.

 

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543790821 jako závadnou?
Titulek nabídky: Andy Warhol - MARILYN MONROE B -Rose