Archiv obsahuje nabídek

ANTONÍN MÁNES - KOKOŘÍN - REPRODUKCE

Cena

1 990,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 24.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6542603554  |  Nahlásit závadný obsah

OBRAZ - KOKOŘÍN. STARŠÍ REPRODUKCE ZNÁMÉHO OBRAZU OD ČESKÉHO MALÍŘE ANTONÍNA MÁNESA. ORIGINÁLNÍ OLEJ JE V NÁRODNÍ GALERII PRAHA A MÁ VELIKOST 89 CM X 70 CM.

 

 

Mánes Antonín

 


* 3.11.1784 Praha

 


+ 23.7.1843 Praha

 


pedagog, malíř

 

 

Antonín Mánes byl synem mlynářského tovaryše, který neměl na studium svého syna dostatek prostředků. Mánes se kreslení zprvu věnoval jen amatérsky, krátce si přivydělával dokonce i v pražské porcelánce jako dekorativní malíř. Teprve až ve věku 20 let vstoupil do nově založené krajinářské školy pražské Akademie, kde v roce 1806 zahájil vyučování K. Postl. Právě dlouhodobý pobyt v ateliéru tohoto umělce Mánese nejvíce ovlivnil, především svým zaměřením a zpočátku i stylem. Po smrti K. Postla se sice uvažovalo o jmenování A. Mánesa na jeho místo, ale profesorem krajinomalby se na Akademii stal až v roce 1836.

 

Od Postlem inspirované klasicistní "ideální krajiny" (Krajina se zříceninou Gaia Maria, 1824) pozvolna přešel pod vlivem německé tvorby k romantismu, ovšem vždy změkčeném lyrickým přednesem a výraznými realistickými prvky. Realistický tón v jeho tvorbě podnítila láska k holandskému malířství 17. století (Pohled na Pražský hrad z východní strany, 1821; Krajina s oráčem, kolem 1825; Hrad Okoř, 1827; Krajina s Křivoklátem a Kokořínem v bouři, 1834; Kokořín v bouři, 1839). Právě touto svou orientací položil základy české realistické krajinomalby, nesvázané akademickým rukopisem. Jeho přínosem byla i živá barevnost a po nizozemském vzoru i snaha po vystižení atmosféry. Vedle řady žáků, vychovaných na Akademii, měl velký vliv především na dílo svých vlastních potomků, synů Josefa, Quida a dcery Amálie.

 

Mezi jeho nejznámější díla patří cyklus 12 obrazů Český Rok.

 

 

ROZMĚRY OBRAZU VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 54 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. REPRODUKCE NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

REPRODUKCE JE ODHADEM Z ROKU 1940-60.

 

 

BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.


 

 

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL 1jab@seznam.cz CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.


PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...Aukro Widget

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6542603554 jako závadnou?
Titulek nabídky: ANTONÍN MÁNES - KOKOŘÍN - REPRODUKCE