Archiv obsahuje nabídek

Asimina triloba 3 stratifikovaná semena

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 29.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543274366  |  Nahlásit závadný obsah

NaLAe  aukce
Kontakt  - o nAAs
PodmA­nky  prodeje
NAAvody,  tipy, triky
Galerie pAZstitelAš

Vítejte v naší nabídce semen a produktů internetového obchodu

Karel Neoral - NEOSEEDS

Asimina triloba

Sada obsahuje 3 stratifikovaná semenaPopis

Asimina Triloba „Banán severu“ pocházející z východního pobřeží severní Ameriky je v našich klimatických podmínkách mrazuvzdorný opadavý strom snášející teploty až do – 22°C, produkující velmi atraktivní ovoce, vyznačující se pravidelnou vejčitou a velice dekorativně působící korunou. Tento málo známý ovocný strom lze pěstovat i v našich podmínkách a kvalita jeho plodů je zcela srovnatelná s nejkvalitnějším tropickým ovocem. Plody lze v kuchyni zpracovávat podobným způsobem jako banány.

Plod

Plody podobné mangu ledvinovitého tvaru a lahodné exotické chuti směsi banánu, manga a ananasu dozrávají v září až říjnu. Dosahují hmotnosti od 50 do 400g. Obsahují hodně vitamínů, železa a vápníku. Po vyjmutí semen se dužina měkčí konzistence vyjídá lžičkou.


Nároky
Rostlina snáší mráz -22 °C i vyšší. Pro pěstování je nutné mít dvě rostliny různé odrůdy, což semenáče splňují, z důvodu opylení. Nejedná se ale o samčí a samičí rostlinu, plody jsou na všech rostlinách. Rostliny vysazujeme zásadně brzy z jara nebo pozdě na podzim v době vegetačního klidu. Stanoviště slunné, půda propustná humózní.
Výsev a klíčení

Semena je nutné před vlastním výsevem stratifikovat. Stratifikaci proveďte takto. Semena na 24 hodin namočte do vody a na dobu 6-8 týdnů dejte v lehce vlhkém písku v sáčku do ledničky. Osobně bych místo písku doporučil drcené lisované kokosové vlákno které je běžně dostupné a dosáhnete s ním lepších výsledků při pěstování rostlin. Po ukončení stratifikace ponechejte semena v sáčku v kokosovém vláknu a zvyšte teplotu na 20-25°C. Cca po 3 týdnech začínají semena klíčit. Klíčící semeno zasaďte do výživného substrátu. Rostliny zasaďte do volné půdy v následujícím roce v květnu.


V případě, že si u nás objednáte jakékoliv zboží, potřebné informace naleznete, pokud kliknete na příslušná zelená tlačítka, která jsou umístěna na horním panelu naší stránky.


Děkujeme za Váš zájem o naše zboží a věříme, že s produkty od nás budete spokojeni.
Copyright © Karel Neoral - Neoseeds
Aukro Widget

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543274366 jako závadnou?
Titulek nabídky: Asimina triloba 3 stratifikovaná semena