Archiv obsahuje nabídek

BactoEsex 100l

Zakládní informace
 • Datum vložení do archivu: 26.V.2017
 • Nabídka byla zobrazena: 4x
 • Status prodeje: Neprodáno
 • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6753614386  |  Nahlásit závadný obsah

BactoEsex 100l

 

Přípravek obsahující bakteriální kmeny, které jsou schopny oxidovat organické zbytky až na dusičnany.


Pokud se v akváriu nahromadí organické látky, projeví se zákalem vody a zvýšeným výskytem řas. Řešením je dodat do akvária bakterie, které plní funkci tzv. biologické filtrace, tyto prospěšné bakterie rozkládají výměšky ryb a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusičnany, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Bactoesex doporučujeme také při vysazování ryb do čerstvě založené nádrže, vyhneme se tak zvýšené koncentraci nitritů, která může způsobit úhyn ryb.


Revoluční přínos přípravku BACTOESEX spočívá v tom, že kromě násady bakterií obsahuje i výživné medium NITRITSTOP pro jejich namnožení. Díky tomu je daleko účinnější, než obdobné přípravky. Proč tomu tak je?


V procesu oxidace dusičnanů na dusitany mají nejdůležitější roli bakterie Nitrobacter. Tyto bakterie ke své činnosti potřebují specifické, energeticky bohaté živiny, bez jejichž přítomnosti hynou. Po aplikaci mnohých přípravků s bakteriální násadou nedojde v akváriu k podstatnému snížení koncentrace dusitanů NO2. Důvod nízké účinnosti u těchto přípravků nespočívá v nízkém obsahu bakterií, ale v tom, že tyto bakterie nemají v akváriu k dispozici dostatek živin pro přežití.


DVOUSLOŽKOVÝ přípravek BACTOESEX obsahuje: 

 • Spory mikroorganizmů BACTO + na inertním zeolitovém nosiči. Po aplikaci do vody spory během 24 hodin vyklíčí na fyziologicky aktivní buňky, které odstraňují organické látky, amoniak a dusičnany z vody. Tímto vodu přirozeným způsobem čistí, omezují růst řas a vytvářejí zdravé prostředí pro ryby i rostliny. .

 • Výživné medium NITRITSTOP pro podporu činnosti bakterií oxidujících dusitany - NO2 na dusičnany - NO3. Jedná se hlavně o bakterii Nitrobacter, která bez přítomnosti specifických výživných látek stagnuje, takže se ve vodě hromadí dusitany - NO2, které dusí ryby. O přítomnosti NO2 se přesvědčíme testem AZOTIN. .
 •  


  Dávkování: 

  Na 100 l akvarijní vody dávkujeme 4 kapsle BACTO+ a 4 kapsle NITRITITSTOP. Před aplikací vysypeme činidlo z kapslí a promícháme ho důkladně v 500ml vlažné vodovodní vodě a nalijeme do akvária. Voda se zpočátku mléčně zakalí zeolitovým nosičem, který na sebe naváže amoniak a různé nečistoty a usadí se během 24 hodin ve filtru. 

  Důležité upozornění - želatinové kapsle nesmí přijít do akvarijní vody, kde by působily toxicky!!! 

  U čerstvě založených nádrží aplikujeme 1x týdně, jinak vždy po výměně vody a čištění filtru


  Balení obsahuje 4 kapsle BACTO+ a 4 kapsle NITRITITSTOP

  Baleno v zatavených sáčcích.

   

  Osobní převzetí je možná v prodejně

  Akvabazar.eu

  Sokolovská 1154

  Zlín Malenovice

   

  Prohlédněte si i další mé aukce, ušetříte na poštovném.

   

  Aukro Widget

  Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6753614386 jako závadnou?
  Titulek nabídky: BactoEsex 100l