Archiv obsahuje nabídek

ČOČKA SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.VIII.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 5x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2383892029  |  Nahlásit závadný obsah

 

ČOČKA SEMENA NA KLÍČKY

20 GRAMŮ ZDRAVÁ VÝŽIVA

Phaseoli radiati

 

balení 20 gramů 

 

Klíčky čočky patří mezi další oblíbené klíčkyPatří mezi bohatý zdroj vitamínů  B1, B2, PP, C,  niacin  a obsahuji řadu minerálních látek důležitých pro fungování lidského organismu, jako jsou železo, zinek, mangan, hořčík, sodík, měď, draslík, fosfor, vápník, karoten a další prospěšné mikroelementy, které vydatně pomáhají pro správné fungování nervového systému, rozvoj a stavbu kostí a dobrou funkci cévního systému, taktéž mají pozitivní vliv na pleť.  Obsahuje vlákninu, která je velmi důležitá pro odstraňování toxických látek z těla. Dále klíčky osahují kyselinu foliovou, která má vliv na správný rozvoj nervového systému plodu, proto patří mezi důležité součásti výživy pro těhotné ženy!. Mohou je také konzumovat lidé, kteří mají problém s vstřebáváním železa.

Klíčky mají jemnou chuť, jsou vhodné pro jemné saláty, tvarohové pomazánky, doplňky omelet, jako příloha k hlavním jídlům.

Na kličky nelze použít loupanou čočku.  

Doporučujeme jak k přímé konzumaci, tak i k dalšímu zpracování

 

Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let.  Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů.

 

Klíčení semen na klíčky – čočka

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Při pěstování klíčků čočky je nutný trochu jiný postup. Namáčíme 8 -14 hodin. Semena pak propláchneme. Na rozdíl od většiny semen čočku necháme klíčit na tmavším místě. Klíčíme nejlépe ve sklenici dle fotek:


http://www.webareal.cz/fotky6629/cockajaknato1.jpg

http://www.webareal.cz/fotky6629/cockajaknato2.jpg

http://www.webareal.cz/fotky6629/cockajaknato3.jpg

http://www.webareal.cz/fotky6629/cockajaknato4.jpg


  

Pravidelně proplachujeme vodou (2-3x denně), dokud všechny klíčky nevzejdou. Semena klíčí 4-5 dnů.  První klíčky vhodné ke konzumaci máme po  3-5 dnech od vyklíčení. Klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci. Klíčky lze konzumovat od velikosti 1 cm, nejčastěji pak výhonky kolem 3 - 6 cm. Před konzumací klíčky důkladně opláchnout. Klíčky uskladněné v chladničce vydrží  týden. Pozor, čočka klíčí velmi nerovnoměrně.


Spočítejte si, kolik Vás stojí jedno semínko zeleniny u ostatních prodejců? 

!!!!Podívejte se na mé aukce zeleniny !!!! 

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost. 

PROFESIONÁLNÍ BALENÍ 

 

Uzavřené profesionální balení.

 

balení 20 gramů

 

 

Uchovejte si text aukce, k balení není přiložen návod

Trvanlivost: 11/2016

 

 

 

V jiné naší aukci koupíte pohlcovač vlhka AQUA OFF

 

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné!!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 


Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2383892029 jako závadnou?
Titulek nabídky: ČOČKA SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ