Archiv obsahuje nabídek

Dedolight DLH4

Cena

9 390,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 27.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6544034107  |  Nahlásit závadný obsah

Již čtvrtá generace Dedolight DLH4 je výrobcem prezentovaná jako nejprodávanější profesionální světelný zdroj na světě. Jak se prodejní čísla ve skutečnosti mají vám neřekneme, faktem ale zůstává, že toto halogenové světlo v sobě kloubí cenami ověnčenou optiku a fokusovatelný zoom. Mnoho možností napájení, široký výběr příslušenství, malé rozměry, vysoký výkon, nízká spotřeba a nezaměnitelné "divadelní osvětlení" s krásnými stíny dělají z tohoto světla jedinečný a univerzální nástroj.

Ke světlu si musíte pořídit samostatně prodávaný napájecí zdroj. Na výběr jsou 2 typy, které jsou označené kódy DIMTA3 a DT24-1E. První z nich je sice levnější, ale napájí pouze žárovky 12 V / 100 W. V praxi se proto používá spíše typ DT24-1E, který je určený pro žárovky 24 V / 150 W. Získáte tím o 80 % vyšší světelný výkon. Intenzita světla pak odpovídá 500W osvětlení. Nutno podotknout, že napájecí zdroj je stmívatelný.

V závislosti na vybraném napájecím zdroji se světlo osazuje halogenovou žárovkou 12 V / 100 W nebo 24 V / 150 W. Žárovka není součástí balení. Při nákupu si dejte pozor na svítivost. Námi prodávané žárovky značky Philips mají svítivost lumenů, zatímco například OSRAM uvádí svítivost pouze. Žárovka vám ve světlometu bude samozřejmě fungovat, ale světlo si kupujete, aby vám pořádně svítilo. Pozitivní zpráva je, že výdrž žárovky je dlouhá a pořizovací cena se pohybuje cca do 150 Kč. Potěší také nízká spotřeba. Výměna žárovky je rychlá a jednoduchá.

K Dedolight DLH4 si můžete postupně pořídit celou řadu příslušenství. Různé druhy úchytek, klapek, filtrů či projekčních nástavců. Za dobrý základ považujeme standardní osmilistou klapku DBD8, díky které usměrníte světlo do požadovaného směru či tvaru. Atraktivním příslušenstvím je pak projekční nástavec DP1, do kterého vložíte gelový či GOBO filtr, event. oba filtry, a promítnete si zvolený motiv na modelku či pozadí scény. Za zmínku stojí rovněž různé úchytky. Dedolight DLH4 nemusíte mít nutně na stativu, ale lze ho nasadit např. na "svorku" k nábytku" či "přísavku na zeď". Díky malým rozměrům světla a širokým možnostem uchycení vám světlo nebude překážet v kompozici.

Po konstrukční stránce nelze světlu nic vytknout. Je bytelné, kovové, a tak jednoduché, až je dokonalé. Vypadá jako miniatura klasických divadelních světel. Váží pouze půl kilogramu a je dlouhé 17 cm. Na boku světla je mechanický jezdec opatřený šroubem pro aretaci. Aretaci povolíte a můžete posouvat jezdec dopředu nebo dozadu. Tím dochází k posuvu halogenové žárovky společně s parabolickým zrcátkem. Výsledkem je kužel světla s větším či menším průměrem. Rozložení světla je díky asférické čočce rovnoměrné a poskytuje krásný ostrý stín.

Náš ateliér je vybavený dvěma DLH4, z nichž jednu nejčastěji používáme pro dramatické či kontrastní svícení, a druhou s projekčním nástavcem DP1 pro pozadí.

Dedolight DLH4 si u nás můžete nejen zakoupit, ale i pronajmout.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6544034107 jako závadnou?
Titulek nabídky: Dedolight DLH4