Archiv obsahuje nabídek

FIBALON Plus 350g

Cena

1 390,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
 • Datum vložení do archivu: 24.VII.2017
 • Nabídka byla zobrazena: 0x
 • Status prodeje: Neprodáno
 • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6544044396  |  Nahlásit závadný obsah

BazenyShop.cz

FIBALON Plus 350g

FIBALON je inovativní a vysoce účinný filtrační materiál pro jezírka a akvária, který tvoří dutá polyesterová vlákna s různou povrchovou strukturou.

Filtrační účinnost v laboratorních testech dosáhla až 99 %. Bezpoužití flokulačních prostředků (vločkovačů) jsou odfiltroványčástice do 0,01 mm, ale také i drobnější částice až do velikosti0,003 mm. (Pro představu excelentního výsledku uveďme, že menší jsou jennanočástice). Optimální filtrační rychlost FIBALONu je 30 m/hod.

350 g FIBALON Plus nahrazuje písek o hmotnosti25 kg.

Doporučená výměna filtračního media FIBALON je cca za 3–5 let dlezatížení filtrace a údržby jezírka. 1–2 ročně je doporučeno FIBALONz filtrace vyndat a důkladně zbavit nečistot (propláchnout čistouvodou).

200 km vláken

Materiál FIBALON tvoří plná a dutá polyesterová vlákna s různoupovrchovou strukturou napodobující strukturu přírodního mechu. Jeden 350gsáček FIBALONu obsahuje cca 200 km polymerních vláken tvarovaných dochomáčků. Tvar zaručuje maximální povrchovou plochu, vysokou hustotu, alezároveň nejnižší objem a hmotnost. Vlákna jsou vyrobenaz recyklovatelného 100% polyesteru. Jednosložkový materiál je díky tomuodolný vůči mnoha chemikáliím, nezahnívá a má dlouhou životnost.

„DyFix®“ = schopnost dynamické fixace nečistot

Speciálně vyvinuté dynamické zachytávání částic zajišťuje průniknečistot dovnitř chomáčku, nesrovnatelně vysokou absorpci, jakoži přilnavost částic k vláknům. Vnitřek každého chomáčku FIBALONu seskládá z hustého jádra. Jádro je obklopeno řidším obalem, proto sevnější vrstva otevře tlakem toku kapaliny. Nečistoty se dostávajídovnitř chomáčku, kde jsou zachyceny. Částice nečistot jsou zachycoványnejen v prostoru mezi vlákny, ale také přímo vázány na jejich členitémpovrchu. FIBALON z jednoho sáčku může teoreticky pojmout až 25 kgnečistot.

Rozměrově univerzální

Filtrační vrstva vznikne z volně vedle sebe a na sobě poskládanýchchomáčků. Chomáče FIBALONu tvoří hustou filtrační vrstvu, která sedokonale přizpůsobí všem tvarům a rozměrům filtračních nádob. Pokud seFIBALON použije u Top – Mount filtračního systému s centrálnítrubkou, odpadá náročné plněni písku ve filtrační nádobě. Potřebnévystřeďování centrální trubky je jednoduché, protože chomáčky FIBALONuv nádobě po naplnění nevytváří vysoký tlak jako písek a jinémateriály! Materiál je rozměrově stabilní. Neplave, je těžší než voda.Materiál je sypký, používáním se nespojuje, neslehne, neslepuje se.

Energeticky úsporný

Filtrační materiál má excelentní účinnost a to při současnémsnížení tlakové ztráty. (Např. tlaková ztráta s použitím písku0,2 bar, s FIBALONem jen 0,02 bar!) FIBALON tak snižuje energetickounáročnost čerpání – snižuje náklady.

Odolný materiál

FIBALON je odolný teplotám do 75°C! Materiál je možné používat např.i v zařízeních s antibakteriálním opatřením (např. ohřev na 60°Cproti legionelle). Materiál je chemicky stálý, odolný proti kyselinám,soli, alkoholu a olejům. Je použitelný s biocidy, se stabilizátory,s tvrdícími činidly i změkčovadly, i s protikoro­zivními přípravky.FIBALON je odolný proti mrazu. FIBALON je v podstatě odolný vůči všemběžně používaným bazénovým chemiím a je kompatibilní s UV záření aslanou vodou.

Životnost

Životnost filtračního média Fibalon je 3–5 let s tím, že 1–2ročně se doporučuje vyndat z filtru a ručně proprat.

Výhody High-tech filtrace FIBALON

 • Vyšší kapacita ve srovnání s pískovými a kartušovými filtry.
 • Vynikající odstraňování zákalu přes vláknité struktury.
 • Žádné problémy s těsněním (písek ve spojích a na těsnění).
 • Snadná manipulace s materiálem díky nízké hmotnosti.
 • Snadné vycentrování trubek filtračních systémů Top – Mount (s centrální trubkou procházející filtračním médiem).
 • Univerzálně použitelný díky tvarové přizpůsobivosti.
 • Neslepování jako u filtračního písku.
 • Jednoduchá údržba.
 • Úspora energie
 • Snadná likvidace jako domovní odpad.

NOVÉ, NEPOUŽITÉ. Záruka 24 měsíců.

Záruka spokojenosti! Pokud nebudete se zbožím spokojeni, vrátím Vám peníze.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6544044396 jako závadnou?
Titulek nabídky: FIBALON Plus 350g