Archiv obsahuje nabídek

Gustav Klimt - Portrét dítěte

Cena

1 950,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 22.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543790647  |  Nahlásit závadný obsah

Kliknutím na obrázek lze obrázek zvětšit. 

 

 

 

 

Poznámka:
Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Gustav Klimt
Portrét dítěte - Brustbild eines Kindes - podle kresby z roku 1895   

Litografie v nové paspartě 24x30 cm muzeální kvality z edice Gustava Glucka podle kresby Gustava Klimta . Vzhledem k vysokým cenám tohoto autora je toto jedna z mála možností, jak si pořídit jeho dílo za slušnou cenu.

 

Popis díla Strobl : 2574 
  
 
Rozměr pasparty: 24 x 30 cm

 Gustav Klimt (1862 Baumgarten u Vídně – 1918 Vídeň) byl jedním z nejvýznamnějších rakouských malířů a jeden z nejprominentnějších členů Vídeňské secese.Je známý díky jeho obrazům, nástěnným malbám , náčrtkům a jiným uměleckým předmětům . Klimtovým hlavní tématem bylo ženské tělo. Jeho otec, zlatník a rytec, pocházel z Travčic u Litoměřic. Syn Gustav projevoval výrazné kreslířské nadání a ve čtrnácti letech byl přijat na vídeňskou uměleckoprůmyslovou školu. V roce 1888 Klimt dostal Zlatý Řád za zásluhy od císaře Františka Josefa I. pro jeho příspěvek k nástěnným malbám Burgtheatru ve Vídni. Stal se také čestným členem univerzity v Mnichově a na univerzitě ve Vídni. V roce 1894, Klimt byl pověřen vytvořit tři obrazy pro strop Velké síně na Univerzitě ve Vídni . Nebyla dokončena až do přelomu století, jeho tři obrazy, filozofie , medicína a právní věda byly kritizovány za své radikální témata a materiály a byly nazvány " pornografickými ". Klimt zde proměnil tradiční alegorie a symboliku do nového jazyka, který byl více zjevně sexuální a tím více znepokojující, aby některé z nich. [ 8 ] protestům veřejnosti přišla ze všech stran-politické, estetické a náboženské. Všechny tři obrazy byly zničeny ustupujícími oddíly SS v květnu 1945. Klimtova "Zlatá fáze" byla poznamenána pozitivní kritickou reakcí a finančním úspěchem. Mnoho z jeho obrazů z tohoto období je opatřeno zlatou barvou. Klimt použil zlato v jeho Pallas Athéna (1898) a Judith I (1901), ale nejpopulárnějšími obrazy spojené s tímto obdobím jsou Portrét Adele Bloch-Bauer I (1907) a Polibek (1907 - 1908). V roce 1911 obraz Smrt a život získal první cenu na světové výstavě v Římě. V roce 1918 Klimt zemřel na mrtvici a zápal plic kvůli chřipkové epidemii z téhož roku .

 

 

 

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543790647 jako závadnou?
Titulek nabídky: Gustav Klimt - Portrét dítěte