Archiv obsahuje nabídek

HRAD HNĚVÍN (MOST) - SIGNOVÁN 1933

Cena

1 990,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 23.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543225855  |  Nahlásit závadný obsah

 

 PĚKNÝ OBRÁZEK - HRAD HNĚVÍN. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO, DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. 

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 25 CM X 19,5 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRÁZEK JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

BYL NAMALOVÁN V ROCE 1933.

 

 

 

BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

HRAD HNĚVÍN - MOST (německy Brüx, latinsky Pons)

 

 

Hrad Hněvín je dominantou města Most v Ústeckém kraji. Romantický areál, který vyrostl na základech původního hradu, stojí na kopci nad městem Most. Hrad Hněvín, který prošel na počátku třetího tisíciletí rozsáhlou rekonstrukcí, se stal reprezentativním objektem města Most. Na zcela novém nádvoří je socha Magistra Edwarda Kelleyho, známého alchymisty, ale zároveň šarlatána, který zde byl i vězněn a také na hradě v roce 1597 zemřel. Určitou dobu zde pobýval také alchymista Marco Bragadino, původem z Kypru.

 

Původní hrad založil v 1. polovině 13. století pod názvem Landeswarte král Václav I. Archeologické výzkumy provedené v 70. letech 20. století prokázaly, že předchůdcem hradu bylo slovanské sídliště. Pod hradem pak vzniklo rychle se rozvíjející královské město. Hrad měl velký význam, několikrát jej neúspěšně obléhalo husitské vojsko. V roce 1595 hrad koupilo město Most. Pohromou se stala třicetiletá válka, střídali se tu Sasové, císařští, Švédové hrad opustili v roce 1649, poté co jej vyplundrovali. Zástupci města pak požádali císaře Ferdinanda III. o povolení zlikvidovat zbytky mostecké pevnosti. Likvidace hradu proběhla v letech 1651 ? 1653. Stavební materiál byl pak použit při obnově poškozeného města Most. Znovu se o mosteckém hradu začalo hovořit až v 19. století. V roce 1879 byla na základech hradu zahájena stavba výletní restaurace, napodobující původní styl pevnosti. Dílo bylo dokončeno na počátku 20. století dostavěním zčásti původní věže. Dnes je zde restaurace, vyhlídka a v areálu je i hvězdárna.

 

 

 

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL 1jab@seznam.cz CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...Aukro Widget

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543225855 jako závadnou?
Titulek nabídky: HRAD HNĚVÍN (MOST) - SIGNOVÁN 1933