Archiv obsahuje nabídek

KAKEJIKU japonsko nástěnný obraz BEIJINGA (9)

Cena

1 200,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 29.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6510106722  |  Nahlásit závadný obsah

Kakejiku - japonský nástěnný obraz - "Odcházející kráska".

Autor: obraz není označen autorskou signaturou ani pečetí - malíře Ito Shinsuie (1898-1972). Samozřejmě že předpokládám, že jde o starší reprodukční malbu.

Stáří: polovina 20. století.

Nádherná ruční kresba tuší a barvami na papír.

Rozměry: Délka cca 139,5 cm, šířka 38,5 cm.

Materiál: obrazový list - papír, montáž je z brokátu s květinovým vzorem a plátna, koncovky dolního rolovátka z lakovaného dřeva.

Stav: Dobrý, ojedinělé skvrnky na obrazovém listu, otěr na montáži, četnější, výraznější horizontální sklady, obě koncovky.

 

Při nákupu více předmětů účtuji jednotné poštovné.

 

Nabízené nástěnné obrazy byly shromážděny v uplynulých téměř 25 letech ke sběratelským účelům. Odprodávány jsou z důvodu "rekonstrukce" sbírky. Všechny obrazy jsou, pokud není uvedeno jinak, originály. Nejde o moderní reprinty určené pouze k dekoraci. Převážná většina byla importována přímo z Japonska. Autorství k obrazům eventuálně doba jejich vzniku je určována především podle signatur a pečetí. Všechny mně známé údaje jsou uvedeny v popisu aukce. Význam některých signatur či pečetí neznám. Je to způsobeno jistě především mou neznalostí. Dále pak i skutečností, že jeden autor používal několik značek. Někdy byly obrazy značeny například jen "jménem" štětce, který byl k práci použit. Stáří takových obrazů je pak odhadováno spíše dle "celkového opotřebení".

 

Při dlouhodobém skladování obrazů ve svinutém stavu dochází ke vzniku horizontálních skladů. Fotografie byly pořizovány často těsně po rozvinutí svitků a sklady jsou tak výraznější. Většina skladů vymizí, nebo se alespoň stane výrazně méně patrnými po několika týdnech (obvykle 3-4) vyvěšení, zejména při mírném zatížení (cca 200-300g). K tomu účelu se v Japonsku používají ozdobná závažíčka Fuchin. Pokud i tak zůstane sklad výrazný zejména v těch případech, kdy již došlo k poškození struktury papíru, je možné podlepit místo z rubové strany proužkem papíru. Vlivem času a klimatických vlivů dochází někdy k rozlepování jednotlivých částí montáže. U menších oprav si dobře vystačíte s běžným lepidlem na papír.

 

Přikládám vcelku zajímavý odkaz na wikipedii především pro uvedený (i když značně neúplný) registr japonským malířů.

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_painting

 Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6510106722 jako závadnou?
Titulek nabídky: KAKEJIKU japonsko nástěnný obraz BEIJINGA (9)