Archiv obsahuje nabídek

Knihovna satiry - celkem 19 knih !

Cena

199,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 24.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 4x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6544010085  |  Nahlásit závadný obsah

 

Knihovna humoru a satiry - celkem 19 knih

 

Šest dýmek Františka Filipovského

Vzpomínky českého herce, člena Národního divadla v Praze, zasloužilého umělce Františka Filipovského. Vyprávění - hned veselé, hned vážnější, v němž zazní nejednou moudrá rada a zamyšlení člověka, jenž celý svůj život spojil s divadlem. O rodičích, o dětství, o divadle, filmu, televizi, rozhlase, o knihách, o přátelích a ještě o mnoha jiných věcech, lidech a situacích. Při jeho vyprávění nechyběla dýmka, její vůně splývala se slovy a mozaiky příběhů, které dávají nahlédnout do divadelního zákulisí i do zákulisí doby a života společnosti v různých jejích etapách, tak jak obepínaly život tohoto herce od dětství v Přelouči.


Miloslav Šimek, Jiří Grossmann - Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo

Dnes již klasická kniha povídek dvou literárních klaunů Šimka a Grossmanna. Obsahuje povídky z Besídky zvláštní školy, z knihy Návštěva cirkusu, soubor třiceti čtyř povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, které nemohly být v době svého vzniku publikovány, a filmovou povídku Až přijde Komenská, parodující feminizované školství. Povídky Š+G srší originálními žertíky a legráckami, jejich jiskřivý humor a ironie podbarvují všechny neopakovatelné grotesky ze života rodiny, školy a společnosti.


Jaroslav Hašek / Josef Lada - Pod věchýtkem humoru

Šťastný domov. Zrádce národa v Chotěboři. V hodině náboženství. Korupční aféra magistrát. praktikanta Bachůry. Jaké máme trápení s tetou. Stavovské rozdíly. Adele Toms z Haidy, německá učitelka. Zasnoubenívnašírodině.Tasemnice paní kněžny. Smiřovačky. Konfiskační praxe. Čáka pěšáka Trunce. Povídka o obrazu cís. Frant. Josefa I. Bilance váleč. tažení hejtmana Alserbacha. Po stopách stát. policie. Tragedie c. k. šikovatele HenryHalleraod13. pěš.pluku. Baráčnická krev p. Potužníka. Hořický okres. hejtman. I vyklepal prach z obuvi své. Zbabělec. Dobročinnost. Klasická výchova. V benátských mučírnách. Boží sláva. Historie prasete Xavera.


Jaroslav Hašek - Abeceda humoru / dva svazky

Výbor satirických a humoristických povídek pochází z různých období Haškovy tvorby. Jejich pestré náměty jsou motivovány ostrou kritikou společenskou a politickou a zaměřeny protiklerikálně. Druhý díl vybraných humoristických próz je vzorem společenské satiry. Situační komika skrývá výsměch klerikalismu a pokrytecké morálce


Petr Hořec Bez nápovědy : vesele kolem divadla a filmu

Veselé a úsměvné chvíle a příhody, které v sobě skrývá poctivá dřina, píle a houževnatost, doprovázející talent herce, jsou sebrány a sepsány podle vyprávění mnoha umělců, národních, zasloužilých i bez titulů, s úmyslem přiblížit čtenáři zákulisí i scénu divadla a filmu tak, jak je nezná.


Ignát Herrmann - Otec Kondelík a ženich Vejvara / dva svazky

Pan Kondelík je vážený pražský měšťan, malíř pokojů. Má dospělou dceru Pepinku, která naváže známost s magistrátním úředníkem Františkem Vejvarou… A tady nastávají problémy. Paní Kondelíková vztahu přeje, kdežto otec Kondelík ne, neboť má obavy o svůj ustálený pořádek a pohodlí… V úsměvném obrázku ze života pražské rodiny přelomu 19. a 20. století zobrazil autor českého maloměšťáka s jeho typickými vlastnostmi.


František Nepil - Po Praze chodím

Půvabná knížka pro pamětníky i milovníky starých časů provází čtenáře po pražských vinárnách, některých stále existujících, jiných dávno zaniklých. Neopakovatelná atmosféra podniků jako Vikárka, U Tří Housliček, U Pavouka, U Plebána i jiných, jak ji předává František Nepil, jeden z nejčeštějších autorů, dojme a potěší všechny milovníky již téměř zmizelé Prahy.


Průvodce domácností starého mládence praktický návod jak žít jako prase

„Jak se mládenec stal ženou v domácnosti” autor detailně popisuje nemalý rozpor mezi romantickým pohledem na staromládenectví. V kapitole o úklidu vás autor naučí, jak se úklidu vyhnout a jak přesvědčit ostatní lidi, aby uklízeli za vás. Svým nenapodobitelným stylem, který z něj učinil jednoho z nejoblíbenějších amerických humoristů, napsal P. J. O’Rourke průvodce moderním světem, ve kterém dokazuje, že „Camus se v mýtu o Sisyfovi docela mýlil: nejedná se o symboliku života, nýbrž o symboliku domácích prací”.


Obsluhoval jsem prezidentova poradce

Tato kniha groteskně zachycuje osudy třicátníků v letech 1982-1992. Jejich problémy i milostné pletky, nespokojenost s okolním světem a zároveň neschopnost cokoli změnit.


Emil Vachek : Bidíýko

Jedna z nejúspěšnějších autorových prací jak v původní románové, tak v zdramatizované podobě, barvitý obraz života ve všedním žižkovském činžáku s přepestrou směsicí postav mužů i žen a velmi působivým hlavním hrdinou, kapsářem a zlodějíčkem Stavinohou, který prodělá hluboký mravní přerod a stane se vzorným občanem.

 

Renčín - To nás těší, že jsme Češi

Galaxie, Praha 1991. Brožovaná, výborný stav, 256 stran.

 

Jiránek, Vladimír

Mějte rádi civilizaci

 

Omilovánky, aneb, Jak se máme rádi

Kdo je kdo, 1995; [163] s.

 

Knížka pro snílky

Praha : Československý spisovatel, 1989; 119 s.

 

Chevallier Gabriel - Zvonokosy - komplet 3 dílů

Nové vydání veselé kroniky malého města z jihofrancouzského vinařského kraje Beaujolais. Autor se zde ve formě satiry vypořádává s francouzskými veřejnými poměry po první světové válce, od zahraniční politiky přes státní správu a církev až k literatuře. Edice vychází z mistrného Zaorálkova překladu, přičemž se snaží vrátit románu francouzský kontext: byly dopřeloženy chybějící kusy textu a podle originálu byly upraveny francouzské reálie a zmínky z francouzských dějin, děj byl zasazen do té časové situace, jakou má v originále, a ve francouzském místopise byla ponechána známá jména měst a krajů (Paříž, Lyon, Rhône, Beaujolais).

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6544010085 jako závadnou?
Titulek nabídky: Knihovna satiry - celkem 19 knih !