Archiv obsahuje nabídek

Kolo MTB Tomac Carbide XC L

Cena

79 035,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 29.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 2x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6542662529  |  Nahlásit závadný obsah

Naše nabídka zboží

informace

Kontakt


Servus Sport
Michal Břicháč
IČ: 48568082
info@servus-sport.cz
tel.: 777 O88 761
Číslo účtu: 670100 - 2205495229 / 6210 mBankMožnost platebBankovním převodem
Dobírkou
Platba v hotovostiDoprava


Doporučený dopis 60 Kč
Doporučený balík 75 Kč
Osobní odběr 0 Kč
Dobírka 30 Kč
Balík Do ruky 130 KčKolo MTB Tomac Carbide XC L

Na konci více než tří let vývoje stojí model Carbide XC vynikající nízkou hmotností, tuhostí a účinností šlapání. S pouhými dvěma kilogramy vážícím rámem včetně tlumiče DT Swiss se jedná o jedno z nejlehčích celoodpružených XC kol, a zcela jistě o nejtužší kolo na trhu. Carbide XC zvládne vše, co od něj XC závodník či jezdec bude požadovat.

RÁM

- zdvih tlumiče 90 mm
- hmotnost rámu s tlumičem DT Swiss je 2 kg ve velikosti L
- optimalizovaný karbonový přední rámový trojúhelník, individuálně upravený pro každou velikost
- rám z karbonu o vysokém modulu pevnosti, hliníkové patky
- integrovaný hliníkový chránič proti poškození rámu řetězem
- dostatek prostoru nad horní trubkou, prostor pro nastavení sedlovky
- pouhé tři sady ložisek znamenají snadnou údržbu
- úchyty pro dva košíky na bidon u všech rámů kromě velikosti S

TECHNOLOGIE

Karbonová horečka zasáhla všechny výrobce kol, výsledkem je záplava nekvalitně designovaných a provedených celoodpružených biků. Některé jsou lehké, ale postrádají tuhost. Jiné jsou naopak tuhé, ale chybí jim lehkost. Zdálo se, že nikdo zatím neobjevil tu správnou směs nejlepších vlastností. Až doteď. Carbide XC se vyznačuje nízkou hmotností při současném zachování špičkové tuhosti. Hmotnost je považována za nejdůležitější ukazatel, ale často opomíjená tuhost se projevuje lepší kontrolou biku, větší odolností (tuhost zaručuje nižší opotřebení ložisek v důsledku boční poddajnosti) a lepším chodem odpružení. Tuhost také dává Carbidu SL všestrannost – pružné stroje mohou být výborné pro závod v cross-country trvající hodinu či dvě, ale nezvládají skutečně náročnou XC jízdu. Naším cílem bylo vyvinout kolo, jež bude dostatečně odolné i v nejtěžším terénu.
Tuhosti a zároveň lehkosti nelze dosáhnout tak snadno. Vývoj modelu Carbide trval tři roky a na jeho konci stálo mistrovské dílo ruční práce. Dodatečné vrstvy karbonu na spodní straně dolní a horní trubky rovnoměrně rozdělují zátěž, zpevňující vrstvy na bocích trubek snižují boční poddajnost, komorový průřez horní, spodní a sedlové trubky omezují ohyby do stran a zaoblené hrany trubek zvyšují torzní tuhost, vždy ve speciální úpravě pro každou velikost. A to se týká pouze předního trojúhelníku, teprve zadní trojúhelník je prostorem pro největší pružnost. Carbide XC disponuje zcela novou karbonovou zadní stavbou. Zadní kyvka trojúhelníkového tvaru, spojená s předním trojúhelníkem kompaktním spojem, poskytuje vysokou míru tuhosti. Za použití vysokomodulárního karbonu jsme byli schopni maximalizovat tuhost bez zbytečné hmotnosti navíc.Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6542662529 jako závadnou?
Titulek nabídky: Kolo MTB Tomac Carbide XC L