Archiv obsahuje nabídek

Libeček Lékařský-130Semen

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 28.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543247050  |  Nahlásit závadný obsah

 

                        Libeček Lékařský-130semen

 

Jedna z našich nejznámějších bylin užívaných v kuchyni. Tato rostlina je mnoholetá trvalka statného vzrůstu Starší rostliny (3 - 5)let dorůstají velikosti 150 - 200cm. V květináči se velikost pohybuje okolo 50cm. Spotřebovává se kořen, nať i semena. Nejůspěšnější je pěstování s předpěstovaných sazenic. Semena (velikost semen 2x4mm)vyséváme v březnu až dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Klíčíme při teplotě okolo 20°C Semena klíčí po dobu cca 30 dní.

Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů, následně rostlinu vysazujeme na polostinné stanoviště. Pokud pěstujeme libeček na nať nenecháváme jej vykvést. Doba kvetení je červenec - srpen. Nať sklízíme vždy brzy ráno, nebo večer z důvodu zachování aromatiských silic. Sušte ve stínu s dostatečným přístupem vzduchu. Libeček je používán do známého dochucovadla polévek MAGI, proto se mu někdy takto lidově říká. Použití je do polévek, omáček atd. Pozor - aroma libečku je velmi silné, proto se užívá ve velmi malém množství.

V léčitelství byl libeček nazýván Panakes což značí všeléčivý. Užíval se proti bolestem v krku, proti nadýmání, jako močopudný prostředek.Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543247050 jako závadnou?
Titulek nabídky: Libeček Lékařský-130Semen