Archiv obsahuje nabídek

LIŠTVA POLICE POLIČKA NA KERAMIKU NEBO VĚŠÁK

Cena

3 900,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 14.IX.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 23x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2371479187  |  Nahlásit závadný obsah

PRODÁVÁM POUZE LIŠTVU POLICI POLIČKU VĚŠÁK!!!!! KERAMIKA JE POUZE DEKORACE. CCA 180X40X16 CM. UPROSTŘED CHYBÍ KOUSEK ZDOBENÍ, JINAK JSEM VADY NENAŠEL. VÍC NAPOVÍ FOTO. NEČIŠTĚNO. SNAŽÍM SE DO VĚCÍ NEZASAHOVAT, NĚJAK NEODBORNĚ UPRAVOVAT RENOVOVAT NEBO UMĚLE VYLEPŠOVAT. TAK JAK K NIM PŘIJDU TAK JE NAFOTÍM A PRODÁM.

V kamnech býval zadělán medený nebo železný hrnec na zahřívání vody a vaření šišek (knedlíků), zv. kamnové c; nyní ve svrchní řadě kachlů bývá trúba. Kolem kamen a peci jsou dřevěné lavice (lávky, la vy). Nad kamny, připevněné na roště, visí b i d é 1 c e, na nichž se v zimě suší prádlo, šatstvo, kožuchy a haleny. V protějším koutě jizby, okrášleném hojnými obrazy, stojí stůl s lávkami; v druhém koutě u zdi je postel (p o h r á d-k a, lůžko), na níž spává hospodář s hospodyní a vedle níž je kolébka; dále při stěně bývá ještě dlouhá truhlice ž i g 1 a zvaná (tak na


Obr. 8. Jizba s pecí a kamny v domě Fr. Orlovského.


celém Slovensku), uvnitř s přihrádkami na prádlo a na stěnách p o-lica, polička (LIŠTVA) na talíře. Židle, jsou-li, slují 1 e-g á t к у.

Hlavní trám na stropě, nesoucí ostatní na přič položené trámce, sluje zde, jako všude po Slovensku, rosta slouží k tomu, aby se za ním (totiž na něm) uschovávaly různé drobné věci cennější a takové, jež třeba chrániti před dětmi, především modlitby, listiny, kalendáře, sirky, břitva s brouskem a pod. Strop sám sluje zde podlaha nebo 11 o, naše podlaha, je-li z upěchované hlíny, prosOSOBNÍ ODBĚR. NEBO VÁM ZAJISTÍM DOPRAVU VČETNĚ NAKLÁDKY U PŘEPRAVNÍ FIRMY TOPTRANS (http://www.toptrans.cz). MNĚ UHRADÍTE VYHRANOU AUKCI. PŘEPRAVNÍ FIRMĚ DOPRAVU.tě zem, je-li z desek — dlážka. A tak opět po celém Slovensku.
Doplněno 2012-01-19 22:11
PLATBU PayU PROSÍM U MOJICH AUKCÍ NEPOUŽÍVEJTE. DĚKUJI ANTIK-SM


Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2371479187 jako závadnou?
Titulek nabídky: LIŠTVA POLICE POLIČKA NA KERAMIKU NEBO VĚŠÁK