Archiv obsahuje nabídek

LUCERNA SETÁ (VOJTĚŠKA) SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.VIII.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 5x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2383891999  |  Nahlásit závadný obsah

 

LUCERNA SETÁ (VOJTĚŠKA) SEMENA NA KLÍČKY

20 GRAMŮ ZDRAVÁ VÝŽIVA

Medicago sativa

 

balení 20 gramů 

 

Klíčky lucerny (vojtěška, alfalfa) obsahují nejvíce vitamínů a minerálních solí ze všech klíčků.  Sklenice ( objemově) klíčků má 5x více vitamínu C než 5 stejných sklenic pomerančové šťávy. Patří mezi bohatý zdroj vitamínů A, E, B – komplex, , ale zejména obsahují řadu minerálů jako železo, vápník, magnezium a fosfor. Klíčky lucerny jsou doporučovány těhotným a kojícím ženám a lidem, kteří nejedí maso  vitamín B12 podporuje tvorbu červených krvinek při chudokrevnosti, pomáhá osteoporóze, působí protirakovinně a proti srdečním nemocem. Redukují špatný cholesterol, pročišťuji tělo.  Klíčky obsahují lecitin, který má vliv na správnou paměť. Jsou vydatným zdrojem fytoestrogenů, které přirozeným způsobem redukovat projevy menopauzy. Podporuji svalovou hmotu, pevnost kostí a zubů. Klíčky obsahují kanvanín, který je prospěšný pro léčbu rakoviny tlustého střeva.

Chuťově nepatří mezi lahůdky a je nutno před konzumaci důkladně proprat od slizu, který vzniká při hromadném klíčení a důsledně oddělit nevyklíčena semena, protože nevyklíčené mohou obsahovat zvýšenou hladinu alkaloidů. Klady těchto klíčků znali již staří Arabové.

Klíčky lucerny jsou vhodné pro jemné saláty, tvarohové pomazánky, pro směsi s jinými klíčky, jako součást rybích pomazánek, na přizdobení brambor, podáváme s vejci na tvrdo, mořskými plody a jako součást čínské kuchyně, jako příloha k hlavním jídlům

 

Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let. Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů.

 

Klíčení semen na klíčky - lucerna

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Namáčíme několik hodin – 4 -14 hodin. Semena pak propláchneme. Lucernu necháme klíčit na tmavším místě, Klíčíme ve speciální misce na klíčky, které lze zakoupit nebo na vatě a na talíři nebo obyčejné misce. Pravidelně proléváme vodou (2-3x denně, dokud všechny klíčky nevzejdou (6-10 dnů) První klíčky vhodné ke konzumaci se nám objeví po 3 až 4 dnech. Po vyklíčení klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci. Klíčky lze konzumovat od velikosti 1 cm, nejčastěji pak výhonky kolem 3 -6 cm. Před konzumací klíčky důkladně opláchnout. Klíčky uskladníme v ledničce osušené a maximálně 4 dny. Spočítejte si, kolik Vás stojí jedno semínko zeleniny u ostatních prodejců? 

!!!!Podívejte se na mé aukce zeleniny !!!! 

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost. 

PROFESIONÁLNÍ BALENÍ 

 

Uzavřené profesionální balení.

 

balení 20 gramů

 

 

Uchovejte si text aukce, k balení není přiložen návod

Trvanlivost: 1/2016

 

 

V jiné naší aukci koupíte pohlcovač vlhka AQUA OFF

 

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné!!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 


Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2383891999 jako závadnou?
Titulek nabídky: LUCERNA SETÁ (VOJTĚŠKA) SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ