Archiv obsahuje nabídek

Magnetické Šachy a Dáma Cestovní Hra 2v1

Cena

187,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543719562  |  Nahlásit závadný obsah

 

 

Šachy cestovní magnetické

 

Stolní hra 2v1

 Šachy a dáma

 

 

Sada obsahuje:


1 hrací plocha pro šachy a dámu, 

16 bílých a 16 černých kamenů

12 bílých a 12 černých kulatých plochých hracích kamenů 

 

 


Pravidla hry:
Cíl hry Každý hráč se má svou strategií pokoušet zasadit protivníkovu králi mat.
Otevřeme krabičku, čímž si vytvoříme hrací desku. Po obou stranách šachovnice jsou dvě zásuvky, do nichž ukládáme figurky během hry a nebo po jejím skončení. jednotlivé figurky jsou opatřeny magnety, takže jde o cestovní hru, kterou ocení i (a nebo především) vyspělí šachisté.

Průběh hry:
Hráči losují, kdo začíná. Ten, kdo hraje bílými figurkami, začíná. Deska je položena tak, aby v levém dolním rohu bylo černé pole, a aby vpravo tvořilo poslední okénko bílé pole. Jednotlivé figurky hráče s bílými kameny jsou postaveny takto: v levém dolním rohu (tmavé pole) je umístěna věž, vedle ní stojí kůň, vedle koně střelec, následuje dáma, král, druhý střelec, druhý kůň a druhá věž. V řadě PŘED těmito figurami stojí 8 pěšců. Obdobné rozestavení figur má u černých kamenů i protější hráč, s tím rozdílem, že je zrcadlové. Ze svého pohledu tedy nemá krále vpravo, ale vlevo, dámu nemá vlevo, ale vpravo. Ostatní figury mají stejná místa jako u prvního hráče. Hráč, který je na řadě, táhne jednou z figurek podle následujících pravidel, která uvádíme jen pro hrubou orientaci. Pro šachovou hru, která je velmi složitá a má spoustu strategických variant, existuje rozsáhlá literatura. V té si můžeme doplnit své mezery. Král - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. Dáma - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. Věž - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). Kůň - má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo, má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo. Pěšák - (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru. (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru. Jestliže se figura na své cestě bitevním polem dostane na místo obsazené protivníkem, může příslušnou pozici obsadit a protivníka vyhodit.

Konec hry:
Hra končí, jestliže se král některé strany dostane do pozice, z níž není úniku. Je ohrožen, že by byl vyhozen v příštím tahu. Této situaci se říká "mat". - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). - má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo. - (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru.

 

Dáma
Hrací pole je plocha hrací desky se střídajícími se bílými a černými políčky. Je to stejné hrací pole, na kterém se hraje hra šachy. 12 bílých a 12 černých kulatých plochých hracích kamenů patří ke hře Dáma.
Cílem hry je vzít protihráči pokud možno všechny možnosti k tahu, tzn.všechny kameny protihráče vyhodit a nebo blokovat.

 

Vhodné pro děti od 8 let.

 

 

Rozměry: 25cm x 25cm x 2cm

Hmotnost: 0,45 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

INNE AUKCE:
O MNĚ | VSECHNY AUKCE

Zakoupené zbozí zasleme Českou Postou.

Zásilka bude vyslána nejpozději 7 pracovních dnů od převedení odpovídající částky na nase konto.V případě nákupu většího množství stejného předmětu, je cena za poštovné stejná jako v případě jednoho kusu.Jestli zakoupíte různé předměty na našich aukcích, cenu za poštovné platíte pouze jednou a její hodnota je vždy ta nejvyšší v daném druhu zásilky (např. koupili jste si dva různé předměty, v jedné aukci stojí doporučená zásilka 70 Kč a v druhé 90 Kč, to znamená, že cena z obě dvě zásilky je 90 Kč.

Osobní převzetíNabízíme také možnost osobního odběru ve Frydku Mistku, ale pouze v předem domluveném termínu.)

 

 Předpisy:

Uvedené ceny v aukcích obsahují DPH.
K ceně zakoupeného zboží musíte vždy připočítat cenu za poštovné podle vybrané varianty z ceníku na dané aukci.Záruční podmínky.


Pokud není uvedeno v popisu prodávaného zboží jinak, je záruka na nové zboží 2 roky od data prodeje..Kupující má právo vrátit zboží bez udání důvodu do 14-ti dnů od jeho doručení

(Přečtěte si stránku "o_mně")

Právo kupujícícho upravuje §53 odstavec 6 zákona č.367/2000 Sb.

Zboží vysíláme na dobirku nebo po zaúčtování převodu na našem bankovním účtu. Po přijetí platby na náš bankovní účet bude zboží v nejbližším následujícím expedičním termínu zasláno na Vaši adresu.

V tuto chvíli je zasílání prováděno každy ctrvtek. Pokud tento den připadne na státem uznaný svátek, proběhne odeslání zboží následující pracovní den.

mbank

Název účtu: mBank /6210 cislo účtu: 670100-2207855304

payU

Rychlý on-line převod přes internetové bankovnictví


Dobírka- platba při převzeti ( NA DOBÍRKU POSILAME JESTLI MATE MIN. 5 KOMENTÁŘŮ)

 

Osobní převzetí

osobni

 

Nabízíme také možnost osobního odběru ve Frydku Mistku, ale pouze v předem domluveném termínu.

+420 774 185 349

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543719562 jako závadnou?
Titulek nabídky: Magnetické Šachy a Dáma Cestovní Hra 2v1