Archiv obsahuje nabídek

** MEDUNKA - MEDUŇKA ** odkopek

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6473179743  |  Nahlásit závadný obsah

** Medunka Lékařská ** 

Posilňuje nervovou soustavu, účinkuje sedativně a spazmolyticky. Předepisuje se s dobrými výsledky při srdeční neuróze, migréně, nespavosti, nervovém vypětí a neurastenii. Dobře působí i při srdečních onemocněních – odstraňuje únavu a snižuje bolesti v oblasti srdce. Při vnitřním užívání přípravků z meduňky se zpomaluje dýchání, ztrácejí se rytmické těžkosti a snižuje se krevní tlak. Kromě toho působí spazmolyticky protinadýmavě při funkčních onemocněních střev – uvolňuje plyny ve střevech, zastavuje zvracení, stimuluje trávení a vylučování žlučové šťávy, podporuje chuť do jídla. Používá se též při závratích, na posílení zraku, při mozkové mrtvici, melancholii, bolestivé menstruaci, odřeninách kůže, revmatických otocích, vředech (zevně ve formě obkladů) a na kloktání při zánětu mandlí nebo dásní.


Meduňku lékařskou poznáte bezpečně podle citronové vůně, linoucí se v okolí rostliny. Proto se jí v jiných jazycích říká citronová rostlina. A nevoní jen květy, ale hlavně všechny zelené části, zvláště listy - zvláště, pokud je rozemnete v rukou.

Po čaji z meduňky se krásně spí.Nahradí nejrůznější prášky na spaní, na rozdíl od nich nemá žádné vedlejší škodlivé účinky a není návyková. Kromě zmíněného čaje se používá v kuchyni k salátům, omáčkám, majonézám, rybám a do rýže. Do pokrmů se přidává syrová nebo se krátce povaří s jídlem, případně se rozetře - tím se zvýší její aroma.  

Stanoviště: protože pochází ze Středomoří, vyžaduje teplou, záhřevnou zeminu a osluněné , před prudkými chladnými větry chráněné stanoviště. Půda má být humusovitá a propustná, během vegetace je vhodné doplňovat výživný kompost.

Pokud budeme sázet větší množství sazenic, pamatujeme na vzdálenost alespoň 30cm, která je nutná jako spon rostlin - ty se díky svým kořenovým výhonkům množí a rychle zarůstají plochu hustým kořenovým balem.  

Pěstování v nádobách: rostliny se velmi dobře pěstují v přiměřeně velkých nádobách, pokud jsou umístěny na dobře osvětleném stanovišti. Jejich světle zelené, zubaté, vejčité listy rostou na čtyřhranné,ochlupené a rozvětvené lodyze. V červenci vyrůstají v paždí listů květenství, složená z malých růžových nebo bílých kvítků, které jsou něžnou ozdobou Vaší terasy. Mladé lístky se odebírají od jara do podzimu.

 

* Zasílám odkopek rostlinky *

 


Doplněno 2016-03-28 15:18
PŘI VÍCE AUKCÍCH NAD 2KG- PŘIPOČTĚTE POŠTOVNÉ (CENNÝ BALÍK) 110,-KČ, NAD 5 KG 130,- KČ, NAD 10 KG 150,- KČ. OBYČEJNÝ BALÍK NENABÍZÍM, POKUD SE VEJDEME DO 2 KG ZŮSTÁVÁ POŠTOVNÉ UVEDENÉ U AUKCE + KAŽDÁ DALŠÍ +5, - KČ.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6473179743 jako závadnou?
Titulek nabídky: ** MEDUNKA - MEDUŇKA ** odkopek