Archiv obsahuje nabídek

OBRAZ - AKT - LÁSKA ŽEN - JOSEF PROCHÁZKA 1957

Cena

1 990,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 23.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 4x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543041942  |  Nahlásit závadný obsah

 

ZAJÍMAVÝ OBRAZ - AKT - LÁSKA ŽEN. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ JOSEF PROCHÁZKA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO, DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 32 CM X 24 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. ZŘEJMĚ SE JEDNÁ BUĎ O LEPT ČI UHEL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE Z ROKU 1957. JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Procházka Josef

 


* 21.11.1935 Bukovice (Náchod)

 


grafik, kreslíř, malíř, autor objektů, typograf, ilustrátor, sběratel

 

 

Narodil se v Bukovici na Náchodsku v roce 1935, ale od roku 1960 žije v Pardubicích. Na uměleckou scénu vstoupil spolu s Jiřím Lacinou, Františkem Kynclem, Bedřichem Novotným a Alvou Hajnem. Z této generace se po sametové revoluci stali „Staří psi“. Mimo jiné přišli s nápadem využít bývalou pardubickou reálku jako multifunkční výstavní prostor.

 

Josef Procházka je umělec výjimečný, téměř celý svůj život strávil ve svobodném povolání. Na volné noze, jak se říká. Naprosto nezávislý na mocenských strukturách a pravidelném pracovním týdnu. Je poslední žijící legendou pardubického undergroundu. Od roku 1978 pořádal v Heřmanově Městci Bienále v prasečím chlívku – výstavy dvouleté umělecké aktivity, převážně pro ty, jimž se dveře oficiálních institucí na dlouhá desetiletí uzavřely.

 

Procházkova současná tvorba vstupuje do prostoru, ale vždy vychází z kresby. V nejnovějších malbách se pokouší najít trvalost v prchavých okamžicích, jakoby se rozpomínal na první okamžiky vesmíru. Na světlo, které sotva prozářilo temnou hmotu, na pohyb vesmírných červů a prach rozvířený apokalyptickými jezdci. Kdo Josefa Procházku zná, ví, že je to možné. Umělec jako by pamatoval celý svět a jeho tíhu si jako Atlas nesl s sebou stále.

 

ZDROJ: Mgr. Ivana Panochová Ph.D.

 

 

 

Studium -  Vyšší uměleckoprůmyslová škola, Praha, členem skupin - Sdružení výtvarníků České republiky, Unie výtvarných umělců pardubického regionu, Archiv výtvarného umění, o.s., Umělecká sekce mladých, Český fond výtvarných umění (ČFVU), absolvoval řadu výstavnapříklad v Praha - Galerie Národní technické knihovny (Galerie NTK), Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice, Olomouc, Broumov atd., také v zahraničí například - Galerie Schloss Borbeck Essen. Zastoupen v mnoha sbírkách například - Městská galerie Brno.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1961, Baleka Jan , Josef Procházka je malíř..., Nikdy válku!, ?, ?, 1961,

 

 

1964, Umělecká sekce mladých, Tvář, 3,1964/04/25,28-29,

 

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),

 

 

2003, Hůla Jiří , Josef Procházka: Kresby, Josef Procházka: Kresby, 2003,

 

 

2010, Rovnoběžky a průsečíky, Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i., Praha.


 

 

 

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL 1jab@seznam.cz CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...Aukro Widget

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543041942 jako závadnou?
Titulek nabídky: OBRAZ - AKT - LÁSKA ŽEN - JOSEF PROCHÁZKA 1957