Archiv obsahuje nabídek

Passiflora Caerulea (Mučenka modrá) 10 semen

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 26.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543423368  |  Nahlásit závadný obsah

NaLAe  aukce
Kontakt  - o nAAs
PodmA­nky  prodeje
NAAvody,  tipy, triky
Galerie pAZstitelAš

Vítejte v naší nabídce semen a produktů internetového obchodu

Karel Neoral - NEOSEEDS

Passiflora Caerulea - Mučenka modrá

Sada obsahuje 10 semenPopis

Passiflora Caerulea (Mučenka modrá) původem z Jižní Ameriky je rychlerostoucí popínavá, květem okrasná rostlina v našich klimatických podmínkách pěstovaná jako interiérová, nebo přenosná. Listy rostliny jsou střídavé, lesklé, sytě zelené, dlanitě pětilaločnaté , 10 až 18 cm dlouhé. Velice nápadné a atraktivní květy, působící až umělým dojmem vykvétají za příznivých podmínek na jaře a na podzim. Z nich se pak vytvářejí jedlé žlutooranžové bobule s příchutí ostružin, které je možno použít např. na přípravu dezertů, ale i k přímému konzumu.

Výška rostliny

Výhonky rostliny mohou dosahovat délky až 10 m.

Květ

Passiflora Caerulea kvete na jaře a na podzim jemně vonnými květy o průměru cca 10 cm složenými ze sobě velmi podobných pěti kališních a pěti korunních lístků smetanově bílé barvy, nad nimiž je věnec nitkovitých brv fialovo-modro-bílé barvy. Ze středu květu vyrůstají tři blizny a pět tyčinek.

Plod

Plodem jsou jedlé jasně žlutooranžové bobule oválného tvaru, cca 6 cm dlouhé a 4 cm široké, uvnitř s červenou dužinou obsahující velký počet semen.


Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.


Klíčení

Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm hluboko.


V případě,že si u nás objednáte jakékoliv zboží,potřebné informace naleznete,pokud kliknete na příslušná zelená tlačítka,která jsou umístěna na horním panelu naší stránky


Děkujeme za Váš zájem o naše zboží a věříme, že s produkty od nás budete spokojeni.
Copyright © Karel Neoral - Neoseeds

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543423368 jako závadnou?
Titulek nabídky: Passiflora Caerulea (Mučenka modrá) 10 semen