Archiv obsahuje nabídek

rosnatka, Drosera nidiformis, 25 semen

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 24.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543567143  |  Nahlásit závadný obsah

Drosera nidiformis

Jsou krásné, jsou cool, jsou masožravé. Vítejte do světa těchto překrásných rostlin, které nyní může vlastnit každý. Rosnatky rostou po celém světě, na rozdíl od jiných masožravek se dokázaly prosadit o Afriky po Austrálii. Naše semena pochází také z celé Země, protože co druh, to unikát. Většina rosnatek je nenáročná jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Ptáte se, proč se jim říká rosnatky? Protože se jim na listech tvoří kapičky, které připomínají kapičky rosy. Na svých listech a tentakulích tvoří kapičky slizu, kterým loví hmyz, z něhož pak získávají potravu tak, že se jim listy ovinou kolem kořisti. Neříkali jsme, že jsou cool?


Drosera nidiformis

Většina rosnatek má přisedlé růžice, existují ale I takové, které se snaží své listy zvedat k výšinám. To je případ I Drosera nidiformis, která má listy zakončené oválnými “pacičkami”. Vždy připravenými ulovit nějakou tu chutnou mouchu.


Jak klíčit

Semena rosnatek klíčí bez problému v teplotách mezi 19-25 stupni Celsia. Nejlépe se daří klíčení v půdě s vysokou vlhkostí.


Jak pěstovat

substrát – Vrchovištní rašelina, písek, perlit v poměru 2:1:1

V létě maximum přímého slunce a hluboká širší podmiska neustále plná dešťové nebo převařené vody. Pokud máme zahrádku, tak je ideální naplnit plastovou nádobu /5-10 litrů/ rašelinou, zapustit do půdy na slunném místě a v případě suchého léta doplňovat vodu.


Množství semen: 25+


Naše semena testujeme, abychom si ověřili jejich bezproblémové klíčení.

Zasazeno: 27.9. 2014

Klíčí: 7.10. 2014

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543567143 jako závadnou?
Titulek nabídky: rosnatka, Drosera nidiformis, 25 semen