Archiv obsahuje nabídek

Rudolf Dašek - Dialogy (NM)

Cena

139,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 01.V.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 3x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6476681249  |  Nahlásit závadný obsah

Dobrý den, vítám Vás na svých aukcích. Po letech nákupů a shromažďování LP jsem se rozhodl část sbírky prodat. Krom běžně dostupných desek se můžete těšit i na hudební skvosty od klasiky, taneční hudby, po pop, rock, blues a jazz.

K hodnocení desek si prosím přečtěte všeobecný komentář pod popisem LP, fotky jsou rozklikávací do původního rozlišení.

 

POPIS LP: Rudolf Dašek ‎– Dialogy

 

 

 

Stav LP: NM , naprosto jako nová

OBAL: NM , podívejte se na fotky

 

Label:Supraphon ‎– 1115 2533
Format:Vinyl, LP, Album
Released:1979
Genre:Jazz

Tracklist 

A1 Čaromlýnek
Flute – Jiří Stivín
5:45
A2 Jestli Chceš
Guitar – Toto Blanke
4:45
A3 Návrat
Trumpet – Laco Déczi*
4:05
A4 Už Jde
Drums – Günter Sommer
7:05
B1 Corrida
Piano – Karel Růžička
9:00
B2 Mezitím (In Between)
Clarinet – Jiří Stivín
3:45
B3 Toulky
Vibraphone – Karel Velebný
4:55
B4 Kóda Na Radost
Clarinet – Tony Scott (2)
5:00

Credits

Notes

Nahráno v pražských studiích Supraphonu a [B2] v Čs. rozhlasu
Cover © 1979
Photography © 1979
Tisk Severografia, Děčín

29. 5. 1978 [A1]
18. 1. 1978 [A2]
5. 6. 1978 [A3]
9. 12. 1977 [A4]
20. 6. 1978 [B1]
6. 10. 1972 [B2]
9. 6. 1978 [B3]
14. 10. 1977 [B4]


Všeobecný komentář k popisům desek a jejich hodnocení:

Vím, že asi nejhorší na všech mých nákupech byla nejistota, v jakém stavu mi LP vlastně dojdou. Proto se budu snažit o co nejvěrohodnější popisy desek. K tomu bude sloužit i fotodokumentace, kdy lze každou fotku rozkliknout do původního rozlišení (10Mpix nebo 20Mpix). Při pomalejším internetu se proto fotky mohou načítat pomaleji. Stav desek a též obalu tedy bude jednoznačně dokumentován. Stav se dále pokusím věrohodně popsat, případně i uvést subjektivní hodnocení M, NM, EX, G. Desky hodnotím převážně při sklonu cca 45°, kdy jsou krásně vidět všechny detaily a případná poškození (tenké povrchové vlásečnice od papírového obalu, neopatrného otření desky rukou,... až po škrábanečky apod.)


Většina desek bude hodnocena z vizuálního hlediska. Pokud uvedu i poslechovou zkoušku, tak vše bylo hráno přenoskou „Sumiko Blue Point Special EVO 3" nebo "Dynavector XX2 MKII". Mějte prosím na paměti, že každá přenoska (potažmo tvar hrotu) má jinou citlivost na ruchy, šum desky, škrábance a další poškození. Jsou přenosky, které jsou velmi tolerantní. Jiné zase dají náležitě vědět o každém škrábanečku. Na internetu se o tom dá najít spousta článků. Mé přenosky patří už do vyšší třídy a patří spíše k těm tolerantnějším.

 

Hodnocení:

Po zkušenostech zvukový projev vady odpovídá poškození na nové desce. Připomínám, že u starých desek (někdy i několik desítek let) tomu může být jinak. I dokonale čistá deska může neustále popraskávat apod. Těžko lze odhadnout, jak často a čím byla přehrávána, jak se projeví mikroskopický prach v drážkách apod. Nemám čas vše přehrávat a proto, není-li uvedeno jinak, udávám pouze vizuální hodnocení. Minimálně mohu doporučit vyprání desky + nový vnitřní obal. Tento postup může pomoci a ruchy při poslechu do znažné míry eliminovat.

K hodnocení ještě musím podotknout, že mám desky, které vypadají "otřesně" - škrábanečky a povrchovky - a přesto hrají na svůj stav úžasně. U jiných zase naprosto nenápadná vlásečnice způsobuje lupání (různé intenzity). Vizuálně se doopravdy nedá 100% odhadnout, jak je poškozen záznam a vada se při přehrávání projeví. LP není CD s vyžehleným zvukem, proto je asi také kupujeme a posloucháme, občasné lupnutí nebo popraskávání je bohužel daní za jinak bezkonkurenčním zvukem LP desek.

Vlásečnice – vada, jako když neopatrně otřete desku rukou, nebo od papírového obalu při vyndávání desky z obalu (EX++)

Povrchovka – opět nepatrné povrchové poškození (velikosti vlasu). Při poslechu prakticky neslyšitelné (do hlasitého lupání má ještě hodně daleko). V tichých pasážích a mezerách však již může být slyšet (EX+)

Povrchové ošoupání – již větší vada, která však ještě při hlasité hudbě není prakticky slyšet, v tichých pasážích a mezerách se již může projevit (podle použité přenosky). Žádné hlasité lupání se ještě nekoná (EX)

Škrábanec – vizuálně je již pěkně vidět, v mezerách a tichých pasážích již bude zřetelně slyšet (VG+)

Rýha – hlubší rýhy na desce, hlasité lupání při přehrávání (VG). Přenoska nepřeskakuje.

 

Pokud by měl kupující zájem, mohu zajistit vyprání desky. Používám pračku desek Clearaudio Smart Matrix + vnitřní papírový obal s fólií. Cena 30kč / 1LP. Původní vnitřní obal přikládám, nezahazuji.

 

Fotky rozkliknete do původního rozlišení:

.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6476681249 jako závadnou?
Titulek nabídky: Rudolf Dašek - Dialogy (NM)