Archiv obsahuje nabídek

RUKOLA SETÁ- ZDRAVÍ PRO VÁŠ JIDELNÍČEK 270 SEMEN

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 27.VIII.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 11x
  • Status prodeje: Prodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2378342979  |  Nahlásit závadný obsah

 

RUKOLA SETÁ

Eruca sativa

balení 0,5 gramu cca 270 semen

Rukola patří mezi stále více oblíbené rostliny a mimo to, že má léčivé účinky se stala součástí mnoha jídel, zejména těch, které nám pomáhají žít zdravěji. Je to jednoletá bylina, bohatě větvená, vysoká 10–60 cm. Plodem je asi 4 cm dlouhá šešule se semeny uspořádanými ve dvou řadách. Semena jsou drobná, mají velikost kolem 2 mm, hnědou až načervenalou barvu. Kvete malými bílými květy.


Je hojně pěstovaná jako listová zelenina – do salátů, omáček a polévek, je velmi oblíbená ve středomořské kuchyni. Hodí se i na chleba s máslem či do baget. Je plná vitamínu, určitě by v zimních měsících neměla chybět v našem jídelníčku. Hojně využívaná na pizzu, je součásti řady masitých pokrmů. Je velmi vhodná k zapékané zelenině. Mladé rostlinky v optimální délce 15 cm se sklízejí 6–8 týdnů po zasetí, mají ředkvičkovou chuť.


Rukolu je také možné pěstovat podobně jako řeřichu ze semínek na buničité vatě. Pokud nemáte vlastní zahrádku, můžete ji pěstovat také v bytě či na balkóně v květináči nebo v truhlíku. Má vysoký obsah vitaminu C, účinky diuretické, upravuje zažívání, je považována za afrodisiakum. Rukola setá je velmi zdravá. Má posilující účinek, čistí krev a zlepšuje zažívání. Dříve se její extrakt používal jako prostředek proti kašli. Rostlina je celá jedlá a ze semen se lisuje olej, který se přidává do hořčice.


Komerčně se využívá především jako olejnatá rostlina, celkové množství oleje v semeni je asi 29 %. Díky vysokému podílu kyseliny erukové má tento olej stabilitu za vysokých teplot, schopnost setrvat v tekutém stavu i za nízkých teplot a má vysokou trvanlivost. Využívá se pro výrobu mazadel, mýdel, fermeží a v kosmetickém průmyslu.


Původem je z oblasti Středozemního moře a blízkého východu. Je to kulturní plodina. Ve své domovině roste na kamenitých svazích, v zanedbaných zahradách, na okrajích cest. Preferuje teplé suché klima a slunečné stanoviště. Kromě počáteční potřeby vláhy je velmi odolná vůči suchu. Snáší i teploty do -4 °C. Tato jednoletá rostlina se na jihu pěstuje především v zimě, protože v teple rychle vyraší a je odolná. Tuto rostlinu vysévejte co nejdříve na jaře, když už se očekávají jen slabé mrazíky. Postarejte se o výživu bohatou na dusík, aby listy rychle rostly. Při pomalém růstu hořkne. Vysejete-li ji na podzim, můžete po několika týdnech sklízet, až do doby, než začne mrznout a rostlina odumře.


 

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost.


Profesionální balení.


Setba: přímo do půdy, březen – duben, pro domácí pěstování výsev je možný kdykoliv v průběhu roku


Rozestupy: souvislé řádky nebo ruční setí na plochu


Sběr: venkovní duben až říjen, doma po celý rok


Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků


Trvanlivost: 10/2015

 

balení 0,5 gramu cca 270 semen

 

 

V jiné naší aukci koupíte pohlcovač vlhka AQUA OFF

 

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné!!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 


Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2378342979 jako závadnou?
Titulek nabídky: RUKOLA SETÁ- ZDRAVÍ PRO VÁŠ JIDELNÍČEK 270 SEMEN