Archiv obsahuje nabídek

Salvador Dalí - Kající se broskvoň

Cena

1 450,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 24.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 1x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543565186  |  Nahlásit závadný obsah

Kliknutím na obrázek lze obrázek zvětšit. 

 

 

 

 

 

Poznámka:
Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Salvador Dalí 
Broskvoň (Kající se broskvoň) - Peach -FLORDALI 348    

Barevná litografie na ručním papíru z grandiózního cyklu FLORDALI v nové paspartě  muzeální kvality  50 x 40 cm.

 

Popis díla: Michler/Löpsinger: # 348

 

Limitovaná edice 800 litografických tisků. Dalí zde v letech 1967/1968 volně navázal na květinový cyklus Musée d´histoire Naturelle (1817-1824) slavného francouzského grafika Pierre-Joseph Redouté, který byl nazvám FLORDALI.


 
Rozměr pasparty: 50 x 40 cm
Rozměr grafiky: 40 x 30 cm

 Salvador Dalí (1904 Figueras - 1989 Figueras) je španělský malíř a grafik. Je jedním z nejslavnějších a nejkontroverznějších představitelů moderního umění, zejména surrealismu. Dalí začal studovat ve věku 10 let a studoval jako mladík na AVU v Madridu. V Paříži se v roce 1929 připojil surrealistickému hnutí André Bretona.Ve stejném roku se setkal s Galou, manželkou Paula Eluarda. V této době v Paříži Dalí tvoří díla ovlivněná psychoanalýzou, posílen osobním setkáním s Sigmundem Freudem. Zvláště sporné byly jeho náboženské názory, v nichž se provokativně používá křesťanské symboly se sexuálními narážkami. V roce 1940 se Dalí přestěhoval do USA, kde zůstal až do roku 1948. V padesátých letech se vrátil do Španělska, kde žil a pracoval až do své smrti v jeho rodném městě Figueras. Dalí byl velmi všestranný. Kromě svých obrazů, vytvořil rozsáhlé množství grafických prací, ilustroval knihy a navrhoval šperky, kostýmy a kulisy. Zanechal za sebou mýtus módní a výstřední umělecké postavy.

 

 

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543565186 jako závadnou?
Titulek nabídky: Salvador Dalí - Kající se broskvoň