Archiv obsahuje nabídek

SÓJA SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.VIII.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 4x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2383892162  |  Nahlásit závadný obsah

 

SÓJA SEMENA NA KLÍČKY

20 GRAMŮ ZDRAVÁ VÝŽIVA

Glycine max

 

balení 20 gramů 

 

Klíčky sóji mimo hodnotných bílkovin obsahuji řadu vitamínu jako jsou  B1, B2, B5, B9, A, C,  E a K  a obsahuji řadu minerálních látek důležitých pro fungování lidského organismu, jako jsou měď, draslík, fosfor, vápník, mangan, železo a magnezium a nenasycené tukové kyseliny. Další prospěšné mikroelementy vydatně pomáhají správnému fungování nervového systému, působí proti stressu a apatií. Taktéž obsahují řadu látek, které působí proti vzniku rakovinových nádorů zejména rakoviny prsů a dělohy.  Snižují hladinu zlého cholesterolu a také krevní tlak a patří do základního jídelníčku těhotných žen.. Jsou bohatým zdrojem fytoestogenů, které významným způsobem prospívají ženám v přechodu (menopauze).  Klíčky po tepelné úpravě mají příjemnou chuť, jsou vhodné pro  tvarohové pomazánky, do polívek,  doplňky omelet, jako příloha k hlavním jídlům.

Klíčky sóji se nekonzumují v syrovém stavu, ale minimálně lehce podušené (ve vodě, nebo na páře) Tepelná úprava podstatně zlepší chuť a hlavně zvýší schopnost vstřebat zdraví prospěšné látky lidským organismem.

 

Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let.  Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů.

 

Klíčení semen na klíčky – sója

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Při pěstování klíčků čočky je nutný trochu jiný postup. Namáčíme 10 -12 hodin. Semena pak propláchneme. Sóju necháme klíčit na tmavším místě.  

Pravidelně proplachujeme vodou (3-4x denně), dokud všechny klíčky nevzejdou. Semena klíčí 4-5 dnů.  Klíčíme ve speciální misce na klíčky, které lze zakoupit nebo na vatě a na talíři nebo obyčejné misce. Osvědčilo se také klíčení v plátěném pytlíku, což usnadňuje časté proplachování. První klíčky vhodné ke konzumaci máme po  3-5 dnech od vyklíčení. Po vyklíčení klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci. Klíčky lze konzumovat od velikosti 3 cm, nejčastěji pak výhonky kolem 5 - 6 cm. Před konzumací klíčky důkladně opláchnout a tepelně upravit. Klíčky uskladněné v chladničce vydrží týden.

Spočítejte si, kolik Vás stojí jedno semínko zeleniny u ostatních prodejců? 

!!!!Podívejte se na mé aukce zeleniny !!!! 

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost. 

PROFESIONÁLNÍ BALENÍ 

 

Uzavřené profesionální balení.

 

balení 20 gramů

 

 

Uchovejte si text aukce, k balení není přiložen návod

Trvanlivost: 11/2016

 

 

V jiné naší aukci koupíte pohlcovač vlhka AQUA OFF

 

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné!!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 


Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2383892162 jako závadnou?
Titulek nabídky: SÓJA SEMENA NA KLÍČKY 20 GRAMŮ