Archiv obsahuje nabídek

Stříbrný PRSTEN 925 KOUROVY Křemen! RAUCH TOPAZ

Cena

1 270,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30.VIII.2012
  • Nabídka byla zobrazena: 9x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2365823626  |  Nahlásit závadný obsah

PODÍVEJTE SE I NA MÉ DALŠÍ AUKCE !!!

Vítám Vás na mé aukci

LUXUSNÍ stříbrný PRSTEN - 925  

 VAHA : 9 g

LUXUSNÍ  

PRAVÝ  křemen

brouseny

SACHOVNICE

Rozměr : 1.4 x 1 CM
VAHA : 11 K

Původ: RUSKO.URAL

Čistota : IF

BARVA : KOUROVY.RAUCH TOPAZ

+

BILY ZIRKON Drahý kámen

1.5 X 1.5 MM

ZASAZEN DO KORUNY ZE STRIBRA STERLING 925

KRÁLOVSKÝ PRSTEN

UNIKAT

· ANGLIA

Ruční Výroba

Křemen vytváří celou řadu odrůd, mezi které patří hvězdovec, čirý křišťál, růžový růženín, hnědá záhněda, chalcedon, achát, onyx, ametyst, tygří oko, železitý křemen, jaspis, žlutý citrín, černý morion a další. Křemen je běžnou součástí žuly, pískovce a mnoha dalších hornin.

Křemen se vyskytuje v mnoha odrůdách, patří sem i drahokamy jako například: křišťál, ametyst, záhněda, achát, růženín, jaspis, chalcedon, chryzopras, citrín.

Křemen se ve velkém množství těží jako součást písků a štěrků, často se těží na speciální slévárenské anebo sklářské písky. Dále se mohou těžit kvarcity, což jsou horniny složené převážně z křemene.

Pro sběratelské a šperkařské účely se těží drahokamové odrůdy křemene a sbírkové ukázky křemene. Pro šperkařství se získávají zejména mikrokrystalické křemeny (jaspis, achát) a vysoce kvalitní čiré a nepopraskané záhnědy, křišťály, citríny a ametysty pro výrobu brusů.

Drahý kámen: ZIRKON ZrSiO4

Zirkon je silikát zirkonia, obvykle obsahuje i příměs hafnia, uranu, thoria a vzácných zemin. Radioaktivní prvky jsou schopny krystalovou strukturu zirkonu zcela rozbít; takové neuspořádané zirkony bývají někdy nazývány malakon. Je hnědý, žlutohnědý, bezbarvý, světle růžový, zelený, modrý, červený, průsvitný, průhledný až neprůhledný. Je diamantově, skelně až mastně lesklý s lasturnatým až nerovným lomem. Tvoří krátce až dlouze sloupcovité krystaly zakončené pyramidami.

V malých množstvích je v podobě drobných zrn běžnou součástí mnohých vyvřelin (granitů, granodioritů, syenitů, pegmatitů, bazaltů) a přeměněných hornin (fylitů, svorů, rul, granulitů, mramorů). Je odolný, takže po zvětrání matečných hornin se hromadí v říčních i mořských rozsypech, z nichž je těžen (hlavně v Brazílii, Indii a Austrálii) jako surovina zirkonia, hafnia a thoria. Po zpevnění rozsypů v minulých geologických érách se stal součástí mnohých klastických sedimentárních hornin. Používá se také v metalurgii jako tzv. zirkonový slévárenský písek, dále při výrobě žáruvzdorné keramiky, skla, glazur a smaltů. Čisté a průhledné zirkony se používají ve šperkařství jako drahý kámen, zejména oranžový hyacint a žlutý jargon.

Pěkné až 3 cm velké krystaly zirkonu pocházejí z pegmatitů v jižním Norsku, z Miassu a Višněvogorsku na Urale (Rusko) a z poloostrova Kola v Rusku. Až 30 cm dlouhé krystaly byly nalezeny v pegmatitu v Sebastopolu ve státě Ontario v Kanadě. Až 8 cm velké zelené, žluté, hnědé a růžové krystaly drahokamové kvality se těží z říčních písků na Srí Lance, v Barmě a v Thajsku, odkud pocházejí velké modré a bezbarvé krystaly. Pěkné ukázky přicházejí na trh s minerály z Pákistánu.BĚŽNÝ UČET CZECH REPUBLIC

GE MONEY BANK A.S.

204906859/0600

Certifikát pravosti ! (300 )

 

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2365823626 jako závadnou?
Titulek nabídky: Stříbrný PRSTEN 925 KOUROVY Křemen! RAUCH TOPAZ