Archiv obsahuje nabídek

Svícen ručně foukaný, amalgámové české sklo

Cena

199,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 25.IV.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 0x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6543879143  |  Nahlásit závadný obsah

Vítejte v mém virtuálním obchůdku ;)


 

Před příhozem si pročtěte stranu "O mně", kde naleznete veškeré info včetně obchodních podmínek.


 

Krásně zachovalý svícen z amalgámového skla (dvojduté sklo, zevnitř vystříbřené)...stříbření není opadáno, žádná prasklinka ani odštip, jen nějaké jemné povrchové skvrnky, téměř neznatelné, foťák to dost zvýraznil...focení tohoto skla je náročné, nelze vystihnout pravou podobu, stále to hází nějaké odlesky, protože stříbření velmi navyšuje výsledný lesk...je opravdu krásný...v. 8cm, pr. baňaté části 10cm, pr. otvoru pro svíčku 2,5cm...cena je za tento jeden svícen...

Výroba dvojdutého stříbřeného skla se v Čechách objevila kolem roku 1860, kdy doslova okouzlila veřejnost, a výrobky se staly luxusními dekorativními předměty v domácnostech. Po druhé světové válce však jeho výroba skončila.

Příklady:

Poslední obrázek představuje typický rys amalgámového skla. Nejprve se vytvořená dutina vylila sříbřenou vrstvou a poté se otvor zalepil sklovinou.

Dobře zabalím! Na vaše přání odešlu za příplatek 30 Kč jako křehké. Ale u doporučeného balíčku tuto možnost pošta nenabízí.

 

Omlouvám se za případné výpadky detailních fotografií v textu. Vždy se je snažím s Aukro týmem vyřešit co nejrychleji a samotnou by mě těšilo, kdyby již nenastávaly...přesto je to bohužel stále se vracející problém. V případě potřeby si o detailnější fotografie požádejte, odešlu vám je mailem. Děkuji za pochopení.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6543879143 jako závadnou?
Titulek nabídky: Svícen ručně foukaný, amalgámové české sklo