Archiv obsahuje nabídek

Wassily Kandinsky - Kompozice II

Cena

4 850,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 23.VII.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 5x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6753919662  |  Nahlásit závadný obsah

Kliknutím na obrázek lze obrázek zvětšit.


Poznámka:
Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Wassily Kandinsky
Kompozice II

Barevná litografie z uměleckého časopisu Derriere le Miroir z roku 1960. Uvnitř časopisu byla grafika přeložena (viz obrázek)

 

datováno, podepsáno v tisku

Rok: 1960

Rozměr listu: 35 x 54 cm

Wassily Kandinsky (1866 Moskva – 1944 Neuilly-sur-Seine u Paříže) byl světově proslulý ruský malíř, grafik a teoretik umění. S Kupkou, Malevičem, Čiurlionisem a Mondrianem patří k zakladatelům abstraktního malířství. Studoval syrjanské kmeny a zaujaly ho geometrické a abstraktní malby na jejich bubnech, což se následně projevilo na jeho obrazech. Kandinskij byl jedním z aktérů největší revoluce v malířství od dob renesance. Spočívala v opuštění předmětného zobrazení a přechodu k abstrakci. Do tohoto stádia ale Kandinskij dospěl až ve středním věku. Jeho první dochované olejomalby pocházejí až ze začátku 20. století. Tematicky často vycházejí z ruského folklóru. K definitivnímu příklonu k abstrakci u Kandinského došlo v roce 1913. Podle Kandinského došlo k obratu jednoho večera, kdy se vrátil domů a spatřil mezi svými obrazy dílo někoho cizího, které se mu však líbilo. Po chvíli zjistil, že jde o jeho vlastní výtvor, otočený o devadesát stupňů. V obrazech z posledních pěti let malíř ryzí abstrakci opouští. Na obrazy rozmísťuje různé hravé biomorfní tvary odvozené ze světa flóry a fauny. Přiblížil se tak dílům surrealistů a Joana Miró. Nejvíce Kandinského obrazů je v městské galerii Lenbachhaus v Mnichově. Kolekce Kandinského díla vlastní rovněž Centre Georges Pompidou v Paříži, Guggenheimovo muzeum v New Yorku a Benátkách, Ermitáž a další prestižní galerie.

 

 

 

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6753919662 jako závadnou?
Titulek nabídky: Wassily Kandinsky - Kompozice II