Archiv obsahuje nabídek

Značky porcelánu encyklopedie celý svět

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 29.V.2017
  • Nabídka byla zobrazena: 560x
  • Status prodeje: Prodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 6749928463  |  Nahlásit závadný obsah

 

Kniha Značky porcelánu

Předmětem této aukce je moc užitečná a zcela nová nepoužitá kniha, 17. vydání knihy Emauela Poche Porzellanmarken (= Značka porcelánu).

263 stran, kromě úvodu a rejstříků (kvalitních, užitečných) a 1 strany bibliografie je to kniha plná značek, značek a zase značek - z celého světa, především z Evropy včetně Ruska, ale najdete tu i značky Číny, Japonska... Ostatně už z toho, že se jedná o 17. vydání (kniha byla vydána v r. 2006), je jasné, že asi jde o knihu, o kterou vždy byl mimořádný zájem. Já mám svůj starší používaný výtisk s poznámkami, tenhle posílám dál.

 

Tomu, kdo sbírá krásný starý porcelán, tuhle knihu představovat nemusím, asi ji už vlastní. Ostatním ji určitě doporučuji. Je to taková základní kniha pro každého, kdo se chce ve značkách aspoň trochu vyznat. Je sice vydána v Německu, ale neumíte-li německy, nevadí. Prostě si jen nepřečtete 14 stránek úvodu, to jsou určitě postradatelné informace  :-)

 

Kniha je založena na intuitivním systému vyhledávání, který je samozřejmě lepší, než ten podle zemí a manufaktur. Máte-li před sebou třeba šálek se secesním motivem značený podglazurní značku korunky a pod tím písmeno, tak houby víte, do jaké země to může patřit, natožpak pod jakou manufakturou hledat, ve kterém období tu značku používali. V této knize vyhledáváte nejdřív stejnou korunku mezi seřazenými korunkami - a většinou najdete. Pak můžete hledat i podle písmena - pro jistotu - a většinou se dozvíte, kdo a kdy tu věc vyrobil.  Kniha samozřejmě obsahuje rejstříky, takže můžete vyhledávat i podle manufaktur, osob atd.

 

Už bude obtížnější vás přesvědčit, že ta krásná snídaňová sada se secesním vzorkem je z předminulého století, když si budete moci sami ověřit, že podle značky byla určitě vyrobena docela nedávno, jen ji někdo drobet odřel a zaprášil. To už je pořádný rozdíl v ceně, originál secese, nebo rádoby secesní vzorek tištěný na současný šálek, i když vypadá podobně.

  

O značkách by se dalo psát dlouho, dlouho, dlouho. Ještě mi to nedá nepodotknout, že tato kniha je něco jako slabikář sběratele, jen základ. Zcela jistě v ní nenajdete všechny existující značky, to by byla desetkrát tak tlustá … A ještě by neobsahovala všechny značky. Žádná „absolutní“ a úplná kniha značek ani existovat nemůže, stále se občas objeví  další a další dosud neidentifikovaná značka staré porcelánky, používaná třeba jen velmi krátce, třeba jen jediný den k nějakému výročí, k nějaké události apod., také se ukazuje, že existovaly variace jedné značky. Porcelán je úžasné dobrodružství :-)

 

Od korunky pouhé 

Zvu vás i na ostatní své aukce, postupně budu přidávat starožitný porcelán, sklo, hodiny kukačky, vybavení domácnosti, knihy o starožitnostech, o značkách porcelánu ...

Platíte v každém případě jen jedno poštovné, i kdyby bylo aukcí dvacet, z vyhraných aukcí to nejvyšší. Takže pokud dražíte ještě něco dalšího, pošlete e-mail nebo po vyhrané aukci zavolejte, abych vám ještě balíček nebalila, domluvíme se. Upozorňuji alevšechny přihazující, že balíčky posílám jen jednou týdně, u nás není pošta, tak se musím vždy s někým domluvit, aby mne s balíčky dovezl na poštu, která je docela daleko a tam na mne počkal, než na mne v dlouhé frontě dojde řada. Samozřejmě za to platím, tak to podnikám jen jednou týdně. To jen jako omluva a vysvětlení.

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 6749928463 jako závadnou?
Titulek nabídky: Značky porcelánu encyklopedie celý svět