Archiv obsahuje nabídek

AKTINIDIE ČÍNSKÁ KIWI U VÁS DOMA

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 26x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2390426885  |  Nahlásit závadný obsah

AKTINIDIE ČÍNSKÁ – KIWI U VÁS DOMA

 

ACTINIDIA CHINENSIS

Aktinidie čínská - kiwi

Dražíte balení 50 semen

 

Plody aktinidie jsou jedlé a velmi chutné. Pojídají se čerstvé, ale lze je použít i na přípravu kompotů, džemů, sirupů, likérů, čajů, do zmrzlin, do salátů apod. Je možné je i sušit. Plody kiwi se používají pro svůj vysoký obsah vitamínu C jako prostředek zvyšující obranyschopnost organizmu. Berou se čerstvé, sušené nebo ve formě šťávy či kompotu. Ve 100 g dužiny obsahují až 400 mg vitaminu C. Dále jsou přítomny bioflavonoidy, vitaminy skupiny B, provitamin A a řada stopových prvků (draslík, vápník, hořčík, železo).

  Aktinidii vyhovuje slunné nebo jen slabě přistíněné stanoviště a dostatek vláhy. Protože koření mělce, je dobré pokrýt půdu kolem kořenů vrstvou mulče, aby nevysychala. Půda by měla být lehčí, humózní, propustná, písčitá, mírně kyselá (s asi 20 % rašeliny) a nevápnitá. Mladé rostliny (do věku cca 3 let) snesou mráz pouze do -6 °C, takže je nutné je na zimu chránit. Starší rostliny vydrží dle literatury mrazy až do -15 °C, dle zkušeností pěstitelů však snesou jen s minimálními škodami v podobě umrzlých konců mladých větviček i teploty okolo -20 °C.

 

 

Kiwi dostalo své nezvyklé jméno po rovněž velmi podivuhodném ptáku, kterému se ovocné plody podobají nejen zabarvením, ale i tvarem. Nelétající pták kiwi je národním symbolem Nového Zélandu, odkud se lahodné ovoce počátkem dvacátého století rozšířilo do prakticky všech koutů světa.

 

 Actinidia chinensis je  dlouhověká  pravotočivá liána pro teplejší oblasti, snáší teploty do -15 stupňů Celsia. Vhodné je proto chránit rostliny vhodným krytem z jutoviny, rákosových rohoží apod. Ideální pro domácí pěstování, v zimní zahradě nebo ve skleníku Rostlini zastřihujme  podobně jako vinnou révu, ale na podzim, kdy tolik neroní mízu.

 

 

 

Podívejte se na mou další nabídku semen exotických rostlin! Do půdy na klíčení semen pro udržení vlhkosti používejte HYDROGEL a pro lepší a rychlejší vzrůst ZAKOŘENOVAČ!

  

Semena zasílám doporučeně, v bublinkách, jednotlivé druhy jsou umístěné v samostatných ZIP sáčcích! K semenům přikládám návod ke klíčení.

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné !!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 
Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2390426885 jako závadnou?
Titulek nabídky: AKTINIDIE ČÍNSKÁ KIWI U VÁS DOMA