Archiv obsahuje nabídek

Australian Dollar Coins - 2001 Centenary of Federa

Cena

40 000,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 13. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 16x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2414012424  |  Nahlásit závadný obsah

Austrálie 2001 1 dolar stého výročí federace

Rok 2001 byl významný rok v krátké historii Austrálie, znamenala 100. výročí Federace národa Austrálie. "Federace" se konala od 1. ledna 1901, kdy šest australských self upravující kolonií Velké Británie (Queensland, Nový Jižní Wales, Victoria, Jižní Austrálie, Západní Austrálie, Tasmánie a) rozhodla o ústavě Austrálie a stal se státy nové národ, společenství Austrálie. Oba Royal Australian Mint a Perth Mint využil příležitosti, aby uvolnil záplavu pamětních nejsou cirkulujících a oběžných mincí na trh. RAM se poněkud neobvyklý krok uvolnění oběhu pamětní 20C, 50c, a $ 1 mince. 20c a 50c mince byly vydány s mnoha různých provedeních, aby oslavili tuto událost, zatímco jeden dolar mince byla vydána s jedním designem. Tyto návrhy mohou být viděny v hlavním seznamu z roku 2001 australské století od mincí federace silničních Series.

S ražby mincí 27,9 milionu stého výročí mince dolaru federace, není těžké najít mince, a přesto se objeví pravidelně v kapse změny. Při pohledu nad Líc mince zobrazuje Ian Rank-Broadley portrét královny Alžběty II. Rub mince byl navržen RAM designérkou Wojciech Pietranik. To líčí stylizovanou mapu Austrálie s legendou výročí federace 1901-2001. Zajímavé je, že důkaz verze mince měl jen legendy na mince s mapou Austrálie malované na použití podložky tiskový proces.

Sto let Federace jeden dolar je jednou z mála australských dolarových mincí, která byla vydána s velkým ražbě chyby (spolu s 2000 dolarů 1/10c Mule). Během nejméně jednoho umřít byl spuštěn vrchní čelist není pevně stanovena správně a otáčet v průběhu výroby, což v mincích s líc a naopak stran mincí není správně zarovnán. Tento typ chyby je známý jako rozrušení. Sto let Federace jednoho dolaru rozrušení bylo s nevolnost docela hodně kolísá mezi 1 ° a 359 stupňů uvádějí, že jedna z čelistí se pohyboval přímo přes výrobního procesu. Ve skutečnosti, někteří sběratelé těchto mincí narušit přinesla "ciferníky ', z rozrušení se chyb mincí na 1 hod. (30 stupňů), 2'o'clock (60 stupňů) a tak dále. Jeden sběratel Znám se snaží dát dohromady ciferník s rozrušení za každou minutu na ciferníku!


Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2414012424 jako závadnou?
Titulek nabídky: Australian Dollar Coins - 2001 Centenary of Federa