Archiv obsahuje nabídek

FAZOLKY MUNGO SEMENA NA KLÍČKY 50 GRAMŮ

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 30. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 6x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2383892130  |  Nahlásit závadný obsah

 

 

FAZOLKY MUNGO SEMENA NA KLÍČKY

50 GRAMŮ ZDRAVÁ VÝŽIVA

Phaseoli radiati

 

balení 50 gramů 

 

Fazole mungo (mung, zlatá fazole) jsou původem z Indie a Číny. Patří mezi krále klíčků, protože je využívaná nejhojněji. Způsobuje to její výborná, sladká lehce oříšková chuť a nízký obsah kalorií a proto je součástí téměř všech přírodních redukčních diet.   Patří mezi bohatý zdroj vitamínů A,  B1, B2, B3, B6, B12, C, a obsahuji řadu minerálních látek důležitých pro fungování lidského organismu, jako jsou železo, fosfor, vápník, hořčík, sodík, zinek a další prospěšné mikroelementy a další silně antioxidační látky.  Obecně klíčky mungo posilují organismus, snižují obsah „špatného“ cholesterolu, obsahují lehce vstřebatelné bílkoviny což umožňuje velmi rychle doplnit energetické zásoby těla po vyčerpávajícím fyzickém výkonu. Jsou ideální pro studenou i teplou kuchyň, zejména asijského typu. Dobře doplňuji jak sladká tak i slaná jídla. Super do zeleninových salátů, k rýži, pro zapékání,

Doporučujeme jak k přímé konzumaci, tak i k dalšímu zpracování

 

Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let. Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů.

 

Klíčení semen na klíčky – fazole mungo

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Při pěstování klíčků munga je třeba dodržovat speciální postup. Na rozdíl od většiny semen mungo klíčí ve tmě a nejlépe pod zátěži.  Namáčíme 12 hodin. Semena pak propláchneme. Klíčíme ve speciální misce na klíčky, které lze zakoupit nebo na vatě a na talíři nebo obyčejné misce. Pravidelně proléváme vodou (2-3x denně, dokud všechny klíčky nevzejdou (6-10 dnů). Semena klíčí 4-5 dnů.  První klíčky vhodné ke konzumaci máme po  až 6 – 8 dnech. Po vyklíčení klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci. Klíčky lze konzumovat od velikosti 1 cm, nejčastěji pak výhonky kolem 4 -8 cm. Před konzumací klíčky důkladně opláchnout. Klíčky uskladněné v chladničce vydrží 1 až 2 týdny.
Spočítejte si, kolik Vás stojí jedno semínko zeleniny u ostatních prodejců? 

!!!!Podívejte se na mé aukce zeleniny !!!! 

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost. 

PROFESIONÁLNÍ BALENÍ 

 

Uzavřené profesionální balení.

 

balení 50 gramů

 

 

Uchovejte si text aukce, k balení není přiložen návod

Trvanlivost: 11/2016

 

 

 

V jiné naší aukci koupíte pohlcovač vlhka AQUA OFF

 

V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!

V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné!!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!

MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O

SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO  

DODAVATELE !!!

 


Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2383892130 jako závadnou?
Titulek nabídky: FAZOLKY MUNGO SEMENA NA KLÍČKY 50 GRAMŮ