Archiv obsahuje nabídek

Lampa UVB 150W HID Flood Solar Raptor pro terária

Cena

1 099,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 8x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2403000971  |  Nahlásit závadný obsah

O nás Naše aukce Náš Aukro shop Komentáře bookstore@email.czLampa UVB 150W HID Flood Solar Raptor

Solar Raptor 150W flood metal-halidová lampa je výraznou novinkou v osvětlovací technice

od německé firmy Econlux, pro chov plazů.

Dokáže vydávat světlo vysoké intenzity (přibližně 70.000 luxu při vzdálenosti 65 cm),

teplo a velkou intenzitu UV-B a UV-A záření při nejmenší možné wattáži.

Tato vysokotlaká lampa dokáže vydávat intenzivnější světlo než zářivky a jiné druhy osvětlení.

K provozu lampy UV Spot Solar Raptor 150W

je nutný předřadník 150W!

Metal-halidové osvětlení je poměrně nová technologie v osvětlování plazů. Oproti ostatním má mnoho pozitivních vlastností - z nichž nejvýznamější je to, že v jednom zroji (světle) dodáte zvířeti jak teplo, tak kvalitní UV-B i UV-A záření a zároveň vysokou intenzitu světla. UV Solar Raptor má ve vzdálenosti 60 cm intenzitu cca 70 000 luxů, což klasická žárovka nebo zářivka nikdy nemůže dosáhnout. Příkon 150W je takový, že lampu je vhodné použít velkých teráriích.

Vliv intenzity světla na život plazů je dosud poměrně málo prozkoumaný. Poslední výzkumy však ukazují, že pro plazy je vysoká intenzita světla velmi důležitá. Výzkumy a testy prokázaly, že většina druhů preferuje spektrum s barevnou teplotou kolem 5 000 Kelvinů. Přesně této hodnotě odpovídá barevná teplota UV Solar Raptor. Pokud navíc vezmeme v úvahu další velké přednosti UV Solar Raptor, jako jsou výhřevnost, intenzita UV záření a velká intenzita viditelného světla, získáme díky ní do svých terárií "malé slunce". Doposud nebylo možné, pomocí jediné lampy, vytvořit v teráriích ideální světelné podmínky, které by co nejvěrněji napodobovaly hodnoty, jaké má světlo ve volné přírodě. Během slunného dne je intenzita světla v tropických oblastech 100.000 luxů a více. Nejvyšší je intenzita světla v oblastech, které obývají pouštní druhy (např. trnorepi, agamy, scinkové, ještěrky, varani a různé druhy želv). Právě tyto pouštní druhy se v zajetí nejlépe cítí tehdy, pokud mohou využívat zdrojů osvětlení s co možná největším podílem UV záření, tepla a viditelného světla. Jedině tak mohou správně růst, vyvíjet se, ukazovat se v přirozených barvách a rozmnožovat

Velkým plusem těchto lamp je jejich relativní energetická nenáročnost, v porovnání s "odvedeným" výkonem. Většina energie je totiž přeměněna na světlo (oproti jiným zdrojům, kde se 95% energie mění v teplo). Efektivní hliníková konstrukce reflektoru zajistí, aby se většina tepla kumulovala uvnitř, výrobek je proto vhodný pro vytvoření lokálních výhřevných míst. Doporučená vzdálenost lampy od zvířete je 50-60 cm.

Průměrná životnost výrobku je 4000 hod, nicméně doporučujeme obměnit lampy po jednom roce používání, abychom vždy poskytli chovaným zvířatům to nejlepší záření. Spektrum vyzařovaného světla se totiž po čase používání mění. Toto je typické pro metal-halidovou technologii a změna spektra závisí také na typu použité tlumivky.

Označení FLOOD je u lamp s úhlem záření kol 25°, takže dokáže osvítit širší plochu. Naproti tomu označení SPOT značí úhel záření, který je u této lampy kol 10°, takže užší. Takže se více hodí jako bodový zdroj.

Zapojení: Solar Raptor 150W Flood se zašroubuje do klasické porcelánové (keramické) objímky E27 která se připojí do předřadníku Solar Raptor 150W. Při prvním "nastartování" (rozsvícení)lampy je nutné, nechat jí nepřetržitě běžet alespoň 2 hodiny, aby se zaběhla, jinak hrozí její poškození!


Technické detaily:

Vhodné pro 240V/50Hz
Objímka E27
Provoz jen s vhodným předřadníkem Solar Raptor 70W
Provedení: PAR 20
Výkon: 150W
Ochraná třída: IP20

zboží bude připraveno k expedici do 5-7 dní
NAVŠTIVTE TAKÉ NÁŠ AUKROSHOP,
KDE NALEZNETE SPOUSTU DALŠÍHO ZBOŽÍ
KLIKNĚTE ZDEPokud máte jakýkoli dotaz, napište nám

O nás Naše aukce Náš Aukro shop Komentáře bookstore@email.czPrávě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2403000971 jako závadnou?
Titulek nabídky: Lampa UVB 150W HID Flood Solar Raptor pro terária