Archiv obsahuje nabídek

Láska a smrt (DVD) Woody Allen

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 31x
  • Status prodeje: Prodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2414124248  |  Nahlásit závadný obsah

 

 

 

>                       Láska a smrt (DVD)                                  < 

 

 

Zvuk:Anglický

Titulky:Šeské

 

 Jestli kdy někdo natočil úžasně zábavnou literární parodii ve filmové podobě, byl to Woody Allen! Vzal slavná díla ruské literatury a zparodoval je v duchu nepsaného pravidla, že nejlepší parodie si utahují z věcí, které jejich tvůrci obdivují. Postavy a situace z Tolstého a Dostojevského románů se v Lásce a smrti objevují vedle scén jako vystřižených z Ingmara Bergmana.

Film vypráví příběh mladého Borise Grušenka (Woody Allen), který má být ráno v šest popraven za vraždu, již ve skutečnosti nespáchal – měl být popraven v pět, ale právník mu zařídil odklad. Woody Allen už ale neinscenuje pouze sled více či méně bláznivých gagů, ale vypráví „epický“ příběh o Borisově cestě za svou láskou Soňou (Diane Keatonová) a jeho nezanedbatelné roli v napoleonských válkách.

Ve snímku se ale poprvé otevřeně objevují témata, která definitivně rozvinul v následné tvorbě: vztahy intelektuálů, neschopnost být spolu a ani bez sebe, úvahy o životě a smrti. Láska a smrt je bezesporu jedním z Allenových nejzábavnějších filmů, ve kterém se objevuje to nejlepší z jeho rané anarchistické tvorby i zamyšlenější tvorby pozdější.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2414124248 jako závadnou?
Titulek nabídky: Láska a smrt (DVD) Woody Allen