Archiv obsahuje nabídek

LUXUSNÍ stříbrný PŘÍVEŠEK - 925. Křemen.AMETYST

Cena

1 600,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 14. září 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 13x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2391128301  |  Nahlásit závadný obsah

PODÍVEJTE SE I NA MÉ DALŠÍ AUKCE !!!

Vítám Vás na mé aukci

 

     LUXUSNÍ stříbrný PŘÍVEŠEK - 925

  Křemen ,AMETYST 

  Barva  - růžová ! 

OVAL

Rozměru : 2.4 x 1.5 cm !

 Přírodní bez úprav

Průsvitný

Stribro sterling 925

 

  Křemen (anglicky quartz)

Křemen vytváří celou řadu odrůd, mezi které patří hvězdovec, čirý křišťál, růžový růženín, hnědá záhněda, chalcedon, achát, onyx, ametyst, tygří oko, železitý křemen, jaspis, žlutý citrín, černý morion a další. Křemen je běžnou součástí žuly, pískovce a mnoha dalších hornin.

Křemen se vyskytuje v mnoha odrůdách, patří sem i drahokamy jako například: křišťál, ametyst, záhněda, achát, růženín, jaspis, chalcedon, chryzopras, citrín.

Křemen se ve velkém množství těží jako součást písků a štěrků, často se těží na speciální slévárenské anebo sklářské písky. Dále se mohou těžit kvarcity, což jsou horniny složené převážně z křemene.

Pro sběratelské a šperkařské účely se těží drahokamové odrůdy křemene a sbírkové ukázky křemene. Pro šperkařství se získávají zejména mikrokrystalické křemeny (jaspis, achát) a vysoce kvalitní čiré a nepopraskané záhnědy, křišťály, citríny a ametysty pro výrobu brusů.

 Mnoho jeho odrůd je ceněno jako drahé a ozdobné kameny, které jsou dále používány ve šperkařském průmyslu a jako dekorace

 AMETYST

OVAL

ametyst : 1 x 0.8 cm

AMETYST

Ametyst je nejvíce žádanou a nejkrásnější odrůdou křemene se světlemodrou až fialovou barvou. Znali jej již Egypťané, Etruskové i staří Římané. Ve staré Číně se z něj zhotovovaly drobné gemy, je totiž poměrně měkký. Již ve XVI věku se nejkrásnější ametysty vozily z Brazílie. Ametysty vyplňují dutiny achátových mandlí v lávových průduchách bazaltů. 
Našla se i jako rarita dutina o velikosti 10 x 2 x 1 m, kde byly krystaly až o velikosti pěsti.

Jeho jméno pochází z řečtiny ametusios a znamená - ten, který není opojený. Ametyst je kámen střídmosti, umírněnosti. Symbolizuje a dopomáhá k duševnímu klidu. Je to také kámen zamilovaných. Chrání před opojením a opilostí. Podle ortodoxní křesťanské víry byl proto nošen biskupy. Proto se také nazývá biskupským kamenem. Křesťanská umravňující tradice z ametystu učinila symbol pokory, protože má barvu violy.  Uzdravuje dnu. Je-li vložen pod polštář, navozuje blahodárné sny. Jinak zesiluje paměť a působí proti jedům.

Nověji jej esoterické nauky popisují jako vzácný kámen, který svým chladným mystickým vyzařováním nejlépe odpovídá věku Vodnáře, který střídá věk Ryb.

 Delka : 4.6  cm

  VAHA 7,8 G.

Nové zboží!   
             
Luxusní dárek!!!

ANGLIE !!!

BĚŽNÝ UČET CZECH REPUBLIC

GE MONEY BANK A.S.

204906859/0600 

Certifikát pravosti ! (300 )

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2391128301 jako závadnou?
Titulek nabídky: LUXUSNÍ stříbrný PŘÍVEŠEK - 925. Křemen.AMETYST