Archiv obsahuje nabídek

Manhattan (DVD)

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 4x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2414124256  |  Nahlásit závadný obsah

 

 

 

>                          Manhattan (DVD)                               < 

 

 

 

Zvuk:Anglický

Titulky:České,Madarské,Rumunské

 

 

 Manhattan není třeba představovat nikomu, kdo o Woodym Allenovi někdy v životě slyšel. Podobně jako Annie Hallová reprezentuje Manhattan to nejlepší z Allenových příběhů o životě newyorských intelektuálů. Na rozdíl od pozdější Hany a jejích sester se Manhattan ještě zaměřuje na jednoho hlavního hrdinu, který je nečekaně konfrontován s milostnými i hodnotovými dilematy.

Ike je životem poněkud „opotřebovaný“ komik ve středním věku, který chce napsat knihu o New Yorku. Chodí s mladičkou Tracy, která ho upřímně miluje, ale on se nemůže zbavit nervozity z věkového rozdílu a postupně se zamiluje do sebevědomé intelektuálky Mary, milenky Ikona nejlepšího kamaráda… Bylo to správné rozhodnutí?

Ovšem tato povážlivá redukce ani zdaleka nevystihuje bohatost Allenova členitého a mnohovrstevnatého filmu, který nabízí posmutnělý portrét emocionálně zmateného života vzdělaných lidí a přehlídku brilantně napsaných dialogů. Současně jde snímek fascinující čistě esteticky, protože Woody Allen společně s kameramanem Gordonem Willisem složili pomocí širokoúhlého černobílého materiálu nezapomenutelný hold milovanému městu, ve kterém se odehrává většina jeho filmu: New Yorku. Manhattan zkrátka musíte vidět!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2414124256 jako závadnou?
Titulek nabídky: Manhattan (DVD)