Archiv obsahuje nabídek

Nádherný OHNIVÝ OPÁL CONTRA LUZ - ETHIOPIA 1.7 k!

Cena

1 100,00 Kč (SKONČENO) ››Kupte na Aukru právě teď!‹‹
Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 14. září 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 20x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2391127674  |  Nahlásit závadný obsah

PODÍVEJTE SE I NA MÉ DALŠÍ AUKCE !!!

Nádherný OHNIVÝ OPÁL CONTRA LUZ - ETHIOPIA !

VAHA - 1,67 ct

Rozměr: 11.8 x 8.9 x 3.6 mm

Brus: oval kabochon

Barva: DUCHOVY !!! FOTO !

Původ: SUDAN !

Tvrdost : 6,5

Drahý kámen: OPAL

Amorfní hydratovaný oxid křemičitý (obsah vody silně kolísá v rozmezí cca 3–12 hm. %). Obecný opál je různě zbarvený příměsmi (šedobíle, šedě, zeleně, šedomodře, žlutě, okrově, hnědě, černě atd.), obvykle voskově lesklý, má lasturnatý lom, je průsvitný až neprůhledný. Tvrdost 5,5–6,5. Obvykle vytváří hlízovité, hroznovité, kulovité, krápníkovité agregáty, ledvinité povlaky, žilky atd.

Odrůdy: nejrozšířenější je obecný opál (viz výše); hyalit je čirý hroznovitý opál; drahý opál vykazuje měnu barev, pro kterou je už od antiky vysoce ceněn jako drahý kámen. Barvoměna je způsobena rozkladem bílého světla na základní spektrální barvy; odrůdou drahého opálu je hydrofán (barvoměna se projeví až po nasycení vodou, po vyschnutí tuto vlastnost opět ztrácí). Další odrůdy se podle vzhledu nazývají opál mléčný (bílý), dřevitý (opál fosilizující dřevo), ohnivý (oranžově červený), mechový či dendritický (s dendrity oxidů manganu a železa) atd. Kašolong je matný křídově bílý celistvý opál. Menilit je vrstevnatý sedimentární opál, gejzírit je opál vysrážený z termálních pramenů. Křemenlina je sedimentární hornina vzniklá ve sladkovodních jezerech nahromaděním opálových skořápek rozsivek (Diatomacae).

Výskyt: Nízkoteplotní minerál. Je častým produktem recentních i fosiliních gejzírů a termálních pramenů; běžně vzniká zvětráváním ultrabazických hornin, zejména hadců; často vyplňuje dutiny a trhliny ve vulkanitech a jejich tufech. Je produkován některými mořskými živočichy, hlavně rozsivkami. Ojediněle vzniká jako pozdní minerál v pegmatitech na hydrotermálních žílách.

Použití: Jako ozdobný kámen, drahé opály jsou vysoce ceněny ve šperkařství.

BĚŽNÝ UČET CZECH REPUBLIC

GE MONEY BANK A.S.

204906859/0600

Certifikát pravosti ! (300 )

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2391127674 jako závadnou?
Titulek nabídky: Nádherný OHNIVÝ OPÁL CONTRA LUZ - ETHIOPIA 1.7 k!