Archiv obsahuje nabídek

Podpis SOPHIA LOREN Italská herečka Oscar TOP

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 15. září 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 67x
  • Status prodeje: Prodáno
  • Typ nabídky: Aukce

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2389297461  |  Nahlásit závadný obsah

NABÍZÍM PODPIS : SOPHIA LOREN Italská herečka (nar.1934) :

 

Vlastním jménem Sophia Scicolone se narodila jako nemanželské dítě Romildě Villani a Riccardu Scicolone ve vesničce u Neapole. Ač nemanželské děti, ona i její mladší sestra Marie užívaly otcovo příjmení. Matka Romilda, sama neúspěšná herečka, přihlašovala Sophii do mnohých soutěží krásy, čímž si chtěla zřejmě vyplnit svoje nenaplněné sny o slávě. Nakonec se Sophií jela až do filmových ateliérů v Římě.

Zde se teprve patnáctiletá Sophia od menších rolí, díky svému exotickému zevnějšku, propracovávala stále výš. Kolem roku 1951 se seznámila s významným producentem (svým pozdějším manželem) Carlem Pontim. Teprve ten ji nabídl smlouvu, zaplatil herecké kurzy, začal shánět větší, jejímu typu odpovídající role a také si ji přejmenoval na Sophii Loren. Ve filmové verzi opery AIDA (1953) ztvárnila Sophia svou první titulní postavu. Na konci 50. let už byla italskou hvězdou a chyběl jen krůček k mezinárodnímu úspěchu. Ten ji pomohl udělat režisér Vittorio de Sica, když jí nabídl hlavní roli v HORALCE (1960), natočenou podle nejslavnějšího románu Alberta Moravii. V ní předvedený mimořádný výkon vynesl Sophii, jako první herečce v historii, Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, přestože to bylo v neanglicky mluveném filmu.

60. a 70. léta jsou pro Sophii Loren obdobím největší slávy, točí v Evropě i v Americe, dramata i komedie, na kterých spolupracovala se svým nejčastějším filmovým kolegou, Marcellem Mastroiannim. Byly to především komedie Vittoria de Sicy BOCCACCIO ´70 (1962), VČERA, DNES A ZÍTRA (1963) nebo MANŽELSTVÍ PO ITALSKU (1964), za něž byli oba nominováni na Oscara. V roce 1977 s Mastroiannim natočila i drama ZVLÁŠTNÍ DEN (1977).

Od 80. let už bohužel nepřišla žádná zajímavá role. Film PRET-A-PORTER (1994) Roberta Altmana ji sice malinko po dlouhé době zviditelnil, ale kritika ho nepřijala nijak nadšeně. A tak si Sophii většina lidí pamatuje jako tu temperamentní, sebevědomou, překrásnou třicátnici ze 60. let. Ale ze svého půvabu neztratila nic ani ve svých sedmdesáti letech. Když ji před pár lety viděl na předávání Oscarů Tom Hanks, prý jen vyhrkl: „Paní Lorenová, jste ta nejkrásnější žena, jakou jsem v životě viděl.“

Sophia vyměnila rodnou Itálii za Ameriku, dnes žije v Californii. Na světě považuje za nejdůležitější rodinu - má dva syny Carla a Edoarda. (Zdroj : CSFD.cz

 

Krásné černobílé foto ; velikost : 10 x 16,2 cm.Výrazný podpis černým fixem.Jedná se o originální podpis - žádný reprint! Perfektní stav !

Podívejte se, prosím, i na moje ostatní aukce, při koupi více položek poštovné nesčítám, platíte jen jedno, to vyšší .

Nabízím celou řadu sběratelských materiálů : STAR WARS, VINNETOU, BEATLES, ROCKY, KOMIKSY a mnoho dalších.Na případné dotazy mileráda odpovím!

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2389297461 jako závadnou?
Titulek nabídky: Podpis SOPHIA LOREN Italská herečka Oscar TOP