Archiv obsahuje nabídek

Přírodni LAPIS - LAZULI . KULI

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 22. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 13x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2393360048  |  Nahlásit závadný obsah

PODÍVEJTE SE I NA MÉ DALŠÍ AUKCE !!!

Vítám Vás na mé aukci

 

PRAVÝ   LAPIS - LAZULI

 

RUSKO . KOLA
   Lapis lazuli je polořadovka-drahokam ceněný od starověku pro jeho intenzivní modrou barvu.

Lapis lazuli byl těžený v Badakhshan provincii Afghánistánu pro 6,500 roků a obchod kamenem je starobylý dost pro klenoty lapis k byli nalezení u Predynastic Egyptských míst a korálků lapis u neolitických pohřbů v Mehrgarh, Kavkaz, a dokonce jak daleko od Afghánistánu jako Mauritánie.

Lapis lazuli je skála, ne nerost: zatímco nerost má jen jednoho voliče, lapis lazuli je tvořen od víc než jednoho nerostu.

Nejjemnější barva je intenzivní modrý, lehce posypal malými skvrnami zlatého pyrite. Kameny s žádnou bílou žíly vápence a jen malá pyrite zahrnutí jsou více ceněná. Pole pyrite jsou důležitá pomoc v poznávat kámen jak ryzí a nezastíní jeho hodnotu. Často, nižší lapis je barven zlepšit jeho barvu, produkovat velmi tmavě modrý s nápadným šedým obsazením který může také se objevit jako mléčný odstín.

Lapis vezme vynikající lesk a moci být dělán do klenotů, řezbářské práce, boxuje, mozaiky, ozdoby a vázy. V architektuře to bylo užité na obkládání zdi a sloupce paláců a kostelů.

Lapis je Latina pro ' kámen ' a lazuli genitiv forma Středověká latina lazulum, který je od Arabština lāzaward, který je nakonec od Peršan لاژورد lazvard, jméno místa kde lapis lazuli byl těžen. Jméno místa přišlo být spojován s kamenem těžený tam a nakonec, s jeho barvou. Angličtina slovo azurový, Španělština a Portugalština azul, a Ital azzurro být cognates. Zaujatý jako celek, lapis lazuli znamená “kámen Lazvard”.

Kromě afgánských depositů, lapis byl vytěžený po celá léta v Andes se blíží k Ovalleovi, Chile, kde sytě modré kameny se účastní kvality s těmi od Afghánistánu. Jiné méně důležité zdroje zahrnují Lake Baikal oblast Ruska, Sibiř, Angola, Barma, Pákistán, USA (Kalifornie a Colorado), Kanada a Indie. Hlavní nový zdroj lazurite nedávno byl nalezený v Mundelein, Illinois, a se ukáže jako spása pro ekonomiku té oblasti.

Ve starověkém Egyptě lapis lazuli byl oblíbený kámen pro amulety a ozdoby takový jak scarabs; to bylo také používáno Assyrians a Babylonians pro pečeti. Lapis klenoty byly nalezené u výkopů Predynastic Egyptského místa Naqada (3300 – 3100 BC), a napudrovaný lapis byl používán jako eyeshadow Cleopatra.

   Provertany

     EXTRA LESK !

KULI

  ultramarínový

 Pruměr  : 8 MM

 RUSKO

Neupravovaný !

 Tvrdost : 6 MOHSA 

1 KUSU = 1 AUKCI   

BEZ UPRAV

 UNIKATNI !!

CISARSKY KAMEN

Luxusní dárek!!!

BĚŽNÝ UČET CZECH REPUBLIC

 

GE MONEY BANK A.S.

192973455/0600

 

 BARVA - intenzivní modrý

Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2393360048 jako závadnou?
Titulek nabídky: Přírodni LAPIS - LAZULI . KULI