Archiv obsahuje nabídek

VLASTNÍ KÁVA? COFFEA ARABICA KÁVOVNÍK ARABSKÝ

Zakládní informace
  • Datum vložení do archivu: 21. srpna 2012
  • Nabídka byla zobrazena: 35x
  • Status prodeje: Neprodáno
  • Typ nabídky: Kup Teď!

Právě na Aukru - doporučeno

Reklama

nabídka č. 2201080882  |  Nahlásit závadný obsah

COFFEA ARABICA

KÁVOVNÍK ARABSKÝ


DRAŽÍTE
BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 6 SEMENKávovník je tropická stále zelená dřevina, která pochází ze západní Afriky. Postupně se rostlina rozšířila do Arábie a řady dalších zemí ne celém světě. Vytváří nízké keře nebo stromky s vodorovně rozloženými větvičkami. Květy jsou malé, bílé, je jich hodně a hezký voní. Kvete až třikrát ročně. Plody jsou malé dužnaté bobule, při dozrávání tmavočerveně zabarvené s jedním, většinou dvěma popř. třemi semeny. Tato usušená a upražená semena jsou známá kávová zrna z obchodů.


Kávovník arabský je oblíbená pokojová rostlina, které vyhovuje suchý vzduch z ústředního topení, nedostatek světla. Kávovník se stal velmi oblíbenou pokojovou rostlinou, která nás časem bude odměňovat květy i kávou.


Mladé rostlinky kávovníku nutno dostatečně stínit, opatrně, ale dostatečně rosit, opatrně zalívat, ale nepřelévat. Rostlinu pěstujeme v běžném zahradnickém substrátu s přidáním rašeliny. Kávovník je stínomilná rostlina ideální pro pěstování i v tmavších bytech. Plodit začíná ve výšce 1m. Plody po dozrání do vínové barvy sklízíme a sušíme. Po vysušení zrna oloupeme a opražíme na pánvi asi 20 min. Ze vzrostlého kávovníku je možné posbírat 2,5 kg bobů, z tohoto množství jde touto cestou připravit půl kila čerstvé kávy. Jeden šálek této kávy pak obsahuje 140-150 mg kofeinu. Touto cestou si může každý vypěstovat kávovník a připravit vlastní domácí praženou kávu.


Během růstu nutno sazenice několikráte za rok přihnojit kombinovaným hnojivem do zálivky. Kávovník je v bytě po celý rok pěkná dekorativní, stále zelená rostlina, efektní jsou jak drobné, bílé květy a zejména pak třešňově červenými plody.


V našich podmínkách pěstujeme doma, na léto ( od června do srpna) lze vystavovat za zahradu, balkon či terasu. Umístění může být na světlém místě i v polostínu ale ne na přímém slunci.
Výsev semen je celoroční.


Tato vysoce dekorativní i praktická rostlina může být překrásnou ozdobou Vašich domácností

DRAŽÍTE

BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 6 SEMEN
Limitována nabídka
Profesionální balení

!!! SAĎTE TEĎ !!!
MNOHOLETÁ ROSTLINA!!!


Podívejte se na mou další nabídku semen exotických rostlin! Do půdy na klíčení semen pro udržení vlhkosti používejte HYDROGEL a pro lepší a rychlejší vzrůst ZAKOŘENOVAČ!
Semena zasílám doporučeně, v bublinkách, jednotlivé druhy jsou umístěné v samostatných sáčcích!
K semenům přikládám návod ke klíčení.


V případě nákupu 2 balení (i různých ) platíte pouze jedno poštovné!
V případě nákupu více balení (i z jiných aukcí ) platíte pouze jedno poštovné !!!


Nakupujte u a+SUPERPRODEJCE!!!
MÁTE JISTOTU, ŽE SE JEDNÁ O
SPOLEHLIVÉHO A PROVĚŘENÉHO
DODAVATELE !!!Právě na Aukru - doporučeno

Další nabídky v archivu

Opravdu chcete náhlasit nabídku s číslem 2201080882 jako závadnou?
Titulek nabídky: VLASTNÍ KÁVA? COFFEA ARABICA KÁVOVNÍK ARABSKÝ